Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.


Beletrie

Příběhy na třech kolech

Jan Němec
Příběhy na třech kolech
Knížka si neklade za cíl stát se literárním bestsellerem, chce jen pobavit čtenářskou obec a úsměvnou formou ji seznámit se skutečností, že i u nás žijí lidé s handicapem, jejž nehodlají respektovat a jsou ochotni se s ním potýkat na každém kroku, při každém šlápnutí do pedálů.

Vydalo nakladatelství Cykloknihy, rok vydání 2004
ISBN 80-86814-02-5

Jak roztancovat babičky

Marie Kubátová
Jak roztancovat babičky
Kniha dokládá,jak lze žít plně a plodně bez ohledu na věk.Ilustrace I.Huttnerové.Vydalo nakladatelství Sláfka, rok vydání 2004
ISBN: 80-86631-08-7


Veřejná zpověď ženy ve středních letech. Věk 55 a 3/4

Sue Townsendová
Veřejná zpověď  ženy ve středních letech. Věk 55 a 3/4
Kniha anglické spisovatelky, dramatičky a novinářky je jasným důkazme, že člověk může přežít všechno. S humorem a nadhledem může zvládnout střety s potížemi v domácnosti a příbuznými či nemocemi. Fejetonky v této knize vycházely v časopise The Magazine v letech 1993 - 2001 a jsou to vtipné střípky o všem, čím žije současná britská ženská, co ji těší, co ji děsí a co absolutně znepříjemňuje život.

Vydavatelství Mladá fronta, rok vydání 2002
ISBN 80-204-0980-7

Babky na divoko

Milena Holcová
Babky na divoko
Je vám přes čtyřicet, děti se osamostatnily, manželství už vás nemůže ničím překvapit. V téhle životní etapě dozrává nový, dosud opomíjený problém. Máte stárnoucí, nemocné, čím dál závislejší rodiče. Dvě přítelkyně středního věku se rozhodnou řešit své konfliktní vztahy s matkami, kterým je přes sedmdesát, poněkud netradičně - společným cestováním po Krétě "na divoko", bez střechy, bez průvodce. Den po dni, hodinu po hodině se před vámi odkrývá téma rozporuplnosti mateřství, opuštěnosti stáří, různých variant sexuality, závislosti, nesmiřitelnosti i něhy.

Vydalo nakladatelství Šalvar, Brno, rok vydání 2002
ISBN 80-903011-3-4

Nezoufejte! V každé rodině je něco...

Ivan Krejčí
Nezoufejte! V každé rodině je něco...
Po úspěchu knížky Nezoufejte! Jsou ještě horší děti než ty vaše se autor rozhodl vyřídit si i pár účtů s celou rodinou. Učinil tak ve stejném duchu, vtipně a s nadhledem a nezapomněl glosovat i aktuální starosti a události, v dobré víře, že po přečtení se čtenáři bude život v jeho vlastní rodině jevit snesitelnější.

Vydalo nakladatelství Ivo Železný, rok vydání 2003
ISBN:80-237-3773-2

Švestka

J. Cimrman, L. Smoljak, Z. Svěrák
Švestka
Jevištní sklerotikon. Jsme svědky rozhovorů mezi Přemyslem Hájkem, vechtrem v. v. , jeho bratrancem, dále mladým vechtrem, horolezcem Sváťou Pulcem, členem KČT Edou Wasserfallem, služkou Emilkou Najbrtovou, venkovankou Andulkou Šafářovou a úřednikem Kryštofem Nastoupilem.
Nezapomenutelné je vyjádření profesora Smoljaka, že k neduhům stáří, postihujícím především intelektuály patří podle Cimrmana dvě vady komplementarně spojené: neschopnost udržet myšlenku a naopak neschopnost myšlenku opustit.

(Premiéra hry 14.11.1997 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana)
Vydalo nakladatelství Paseka, rok vydání 1999
ISBN 80-7185-215-5

Proč jdeme mladým na nervy?

Nataša Tanská
Proč jdeme mladým na nervy?
Autorka populární knihy „Vyznáte se v tlačenici? aneb Úvod do štikologie“ se tentokrát věnuje problémům soužití dvou i tří generací. Vztahy v rodině nejsou vždy jednoduché. Proč tomu tak je? Jak tomu čelit? A co v žádném případě nedělat?

Vydalo nakladatelství Motto, rok vydání 2001
ISBN 80-7246-098-6

O sobě - II. (...o vítání stáří...)

Květa Fialová
O sobě - II. (...o vítání stáří...)
Humorně, s úsměvem se Květa Fialová zamýšlí nad svým nejhezčím životním obdobim - nad stářím.

Vydalo nakladatelství caMis, rok vydání 2003
ISBN 80-86387-30-5

Sny pod kloboukem

Marie Kubátová
Sny pod kloboukem
"Potkala jsem na svém poutnickém chodníčku ženské všelijak obtížné a zdá se mi, že mohu jejich příběhy přiložit do zděděné krabice na klobouky. A má-li moje sbírečka ženských osudů adresáta, píšu na víko kloboukové krabice: Na noční stolek matkám a babičkám, aby nebyly pro chvíle nespánku se svými starostmi samy."

Vydalo nakl. Slavka Kopecká, rok vydání 2002
ISBN 9788086631011

Babička má vždycky pravdu, ale poslouchá ji někdo?

Mary McBrideová
Babička má vždycky pravdu, ale poslouchá ji někdo?
Humorné rady a pokyny pro babičky. Dárek pro babičku, které jste vnutili svoje děti.

Vydalo nakladatelství Aurora, rok vydání 1999
ISBN 80-85974-92-4

Denik staré paní

Jiřina Šiklová
Denik staré paní
Autorka se opírá o své zkušenosti ze svého působení na gerontologickém oddělení v nemocnici v Krči, kde po propuštení z univerzity zastávala místo sociální pracovnice, věnovala se problematice starých lidí a věnovala se výzkumu stárnutí. Současné vydání beletristické knížky odráží nové poznatky v gerontologii a geriatrii.
Autorka založila v roce 1990 katedru sociální práce na filosofické fakultě UK, kterou do roku 2000 vedla, dodnes přednáší problematiku životního cyklu, sociální gerontologii, gender atd.

Vydalo nakladatelství Kalich, rok vydání 2003
ISBN 80-7017-865-5
« | 1 | .. | 18 | 19 | 20 | 21
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: