Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Sny pod kloboukem

Marie Kubátová
Sny pod kloboukem
"Potkala jsem na svém poutnickém chodníčku ženské všelijak obtížné a zdá se mi, že mohu jejich příběhy přiložit do zděděné krabice na klobouky. A má-li moje sbírečka ženských osudů adresáta, píšu na víko kloboukové krabice: Na noční stolek matkám a babičkám, aby nebyly pro chvíle nespánku se svými starostmi samy."

Vydalo nakl. Slavka Kopecká, rok vydání 2002
ISBN 9788086631011


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: