Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Veřejná zpověď ženy ve středních letech. Věk 55 a 3/4

Sue Townsendová
Veřejná zpověď  ženy ve středních letech. Věk 55 a 3/4
Kniha anglické spisovatelky, dramatičky a novinářky je jasným důkazme, že člověk může přežít všechno. S humorem a nadhledem může zvládnout střety s potížemi v domácnosti a příbuznými či nemocemi. Fejetonky v této knize vycházely v časopise The Magazine v letech 1993 - 2001 a jsou to vtipné střípky o všem, čím žije současná britská ženská, co ji těší, co ji děsí a co absolutně znepříjemňuje život.

Vydavatelství Mladá fronta, rok vydání 2002
ISBN 80-204-0980-7

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: