Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.

2.3.2021  syn žije sám je mu 57 roků   Jitka Žáková

hledám pro něj dústojnou celodenní péčí,nyní je v psichiatrické léčebně,nemohu se o něj starat sama jsem nemocná s CHOPN a astmatem.Zatím mi bylo sděleno že trpí demencí.děkuji za radu.
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání. TT

Ohledně umístění bude vhodné kontaktovat soc. pracovnici léčebny. TT
...

19.2.2021  žádost na rekonstrukci   Jiřina

Dobrý den , mám v péči 86 letou maminku , pobírám na ni příspěvek na péči 3 stupně. Její zdravotní stav se velmi zhoršil a má problém vlézt do sprchového koutu . Jsme nuceni koupelnu předělat ,ale nemáme na to finanční prostředky. Chtěla bych požádat o příspěvek na zmíněnou rekonstrukci koupelny , manžel by rekonstrukci provedl svépomoci . Prosím o radu ke komu a jakým způsobem ,se žádost podává. Děkuji za odpověď . Hezký den Jiřina
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! TT Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání. TT
...

12.2.2021  Zadost   Josef koky

Jak a kde se vše vyřizuje a co potřebuji dekuji
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! TT
Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání. Máme únor 2021
...

11.2.2021  Mám tchána s rakovinou   Michaela Pracná

Mám možnost se já oneho starat já a pobírat příspěvek děkuji za odpověď
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! TT Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání.
...

24.1.2021  Péče o matku s Alzheimrem   Vlasta Slezákova

Musím bratrovi dát nějaké peníze, když se starám o matku ve svém domě,a pobírá pečovatelsky příspěvek a důchod?
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! TT Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání.
...

19.1.2021  starý otec po Covid-19   Martin Pelikán

Jako syn hledám péči o svého 90 let starého otce. Hlídání a péče u něho doma 24 hodin 7 dnů v týdnu 365 dnů v roce. Je prosím něco takového? Olomoucký kraj Prostějov. Předem děkuji za pomoc.
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!
...

17.1.2021  částečné zbavení svéprávnosti   Eva Hrdinová

Dobrý den,mám maminku ve věku 83 let.Má stařeckou demenci a sam již není schopna mimo domov cokoliv si zařídit.Jde mi jen o to,aby nemohla podepisovat žádné smlouvy.Nevím kde začít a na jaký úřad se orátit,jek se vtakovémto případu obrátit.Děkuji
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!
...

12.1.2021  demence   Vangelovski Linda

Dobry den,
maminka 78 let je 3 roky s diagnozou demence...Stara se o ni v domacnosti tatka,ale v poslednim roce sleduji zmeny v tom,ze ji tatka musi opravdu do vseho nutit /hygiena,obleceni,sama si nevezme leky/ Maminka nema vubec zadnou chut cokoliv delat..jen stale polehava,obcas ji tatka vytahne na prochazku. Dochazi k lekari a je pod dohledem psychiatra,ale me spise zacina trapit psychicky /a mozna i zanedlouho/zdravotni stav tatky. Rada bych mu nejak pomohla,ikdyz se snazim pomahat i ja, je to na nej v posledni dobe hodne psychicky narocne...mamka si neda rict pri zduraznovani,ze musi vice pit,jist je uzkostliva.Je to pro nej opravdu velmi tezke. Lze mu nejak pomoci, tj.odlehcit mu nejakou pomocnici,ktera je kvalifikovana a umi to s takovymi lidmi. Priznam se,ze je tezke si priznat to jejich stari a umet s nimi mluvit,natoz premyslet o domove duchodcu. Mamka vsechny poznava,vi o sobe atd.Nemela bych to srdce ji nekam dat,ale chci ochranit tatku,aby se mu nepritizilo.
nevim si rady.
mnohokrat dekuji za vasi odp.a za nejake rady a informace,co dal!

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! TT
Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání.
...

29.12.2020  nepriznani prispevku na peci   Renata Ferková

Dobry den vychovam v nuka od 15 mnesicu -urcilu dignozu ADHD. chodim snim psychatrovi ted jme byli na genetice rezranci hlavy ma poruchu porrnosti bere utisici leky ritalin kapky na spani jsou 5 let este nemluvi zaspiva ani pisnicku basnicku . chodi do matersky skolky specialni pocet deti 6 opozdeni vyvojovy stav je agresivni hlucni . prispek za mitli . chtela od vas radu dekuji
Bude vhodnější, když potíže proberete s místním psychologem, případně s psychiatrem, který vašeho vnuka zná a je schopen dát skutečně konkrétní rady. Moje teoretické rozvahy nemají pro vás příliš velký přínos. Tošnerová
Jen upozorňuji, že aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!
...

29.12.2020  opatrovnictví   Hana Strnadová

Dobrý den, pečuji ve své domácnosti o svoji matku - skoro 97 let. Cca 3 roky se rozvíjejí stále intenzivněší změny psychiky. Ráda bych, aby mohla být mamka dále doma, ale nevím, co bude dál. Bylo mi soc. pracovnicí doporučeno, abych si vybavila statut opatrovníka. Nastávají různé situace, kdy je nutné něco převzít, či podepsat... Prosím o radu jak mám i s ohledem na současnou situaci postupovat. Vyšetření od neurologa mám. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Hana Strnadová
Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!
...

16.12.2020  informace o příspěvku na bezmocné   Emilie tomáškova

Manžel pobírá 4000 Kč příspěvek a chceme pořádat o vyšší čáseku, neboť nyní je manžel nemobilní a nesoběstačný v LDN a chceme ho vzít domu a snacha se o něj bude starat, neboť já jsem v domově pro soběstačné.
Upozorňuji, že stránky pečující už koncem ledna 2019 skončily, tedy i poradna. TT
Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání
...

4.12.2020  plná moc k podpisu   Zdeňka Hofmanová

Dobrý den.
mám takovýto dotaz: Otec 87 let, trpí alzheimrem ,dnou, není schopen se podepsat při přebírání důchodu, nebo přeplatek energií je vždy u toho ,ale nepodepíše se. Musím podepsat já. Ale paní na poště se to moc nelíbí. Jde zařídit nějaká neomezená plná moc ?
Děkuji za případnou radu.
Zdeňka Hofmanová.
Upozorňuji, že stránky pečující už koncem ledna 2019 skončily, tedy i poradna. TT
Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání
...

2.12.2020  Nevím   Jana Čtveráková

Dobrý den
Potřebovala bych radu , mam 80 ti leteho tatinka, který trpí 5 let Parkinsonovou chorobou - v pokročile fázi . Již má velmi omezenou chůzi, přestává zvládat základní hygienu a péči o sebe.
Jsem zaměstnána , ale přestávám časopis e zvládat , doma mám 12 ti leta dvojčata.
Přemýšlím, že bych odešla z Prace ( i když se toho bojim) a pečovala o rodiče. Mamka své nemoce (2x prodelana rakovina , nemoc kyčlí ) a potřebují ulevit i ji.
PotřebujI ovšem , ale nějaky příjem - možné dosáhnout na nějakou dávku ? Vůbec nevím, kam a s čim se nekam obrátit.
Dekuji Jana Čtveráková
Stránky pečující už koncem ledna 2019 skončily.
dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání. TT
...

10.11.2020  převzeti starobniho duchodu   vitězslav matoušek, matousekvitezslav@seznam,cz

moje maminka žijici se mnou ve společne domacnosti je v nemocnici v kritickem stavu mam nějamou možnost za ni převzit duchod od poštovni doručovatelky
Upozorňuji, že stránky pečující už koncem ledna 2019 skončily, tedy i poradna. TT
Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání
...

6.11.2020  Nemůže se probrat z umělého spanku   Alena

Dobrý den,
Můj tatínek dostal zápal plic, pneumokoka a protože na to nepřišel vcas , dostal se do nemocnice , až když se mu extrémně špatně dýchalo. Dali mu umělou plicní ventilaci a umělý spánek. Do toho nám sdělili , ze má slabé srdce, nález na jícnu. Vše se začalo zlepšovat a najednou mu začala špatně fungovat střeva - má nepruchodnost.
Od včerejška se ho snaží probudit z umělého spánku a prý to pořad nejde, ze je tam nespis nějaký neurologický problém po resuscitaci.
Chtěla bych se zeptat, jak dlouho muže trvat, než se pacient probere a jestli se máme obávat nejhoršího. Stává se to často, ze se pacient neprobudi hned? Popřípadě muže se stát ze si nás napr. nebude pamatovat? Je mu jen 65 let..
Děkuji za upřímnou odpověď..
Je mně moc líto, ale ve vašem případě nemá naše teoretizování příliš praktický význam. Otázky je třeba klást zdravotníkům na místě. Znají celý jeho vývoj a mají zkušenosti s uvedenými stavy. TT
Stránky pečující už koncem ledna 2019 skončily.
...
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 180 | »
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: