Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


demence

12.1.2021 | Vangelovski Linda

Dobry den,
maminka 78 let je 3 roky s diagnozou demence...Stara se o ni v domacnosti tatka,ale v poslednim roce sleduji zmeny v tom,ze ji tatka musi opravdu do vseho nutit /hygiena,obleceni,sama si nevezme leky/ Maminka nema vubec zadnou chut cokoliv delat..jen stale polehava,obcas ji tatka vytahne na prochazku. Dochazi k lekari a je pod dohledem psychiatra,ale me spise zacina trapit psychicky /a mozna i zanedlouho/zdravotni stav tatky. Rada bych mu nejak pomohla,ikdyz se snazim pomahat i ja, je to na nej v posledni dobe hodne psychicky narocne...mamka si neda rict pri zduraznovani,ze musi vice pit,jist je uzkostliva.Je to pro nej opravdu velmi tezke. Lze mu nejak pomoci, tj.odlehcit mu nejakou pomocnici,ktera je kvalifikovana a umi to s takovymi lidmi. Priznam se,ze je tezke si priznat to jejich stari a umet s nimi mluvit,natoz premyslet o domove duchodcu. Mamka vsechny poznava,vi o sobe atd.Nemela bych to srdce ji nekam dat,ale chci ochranit tatku,aby se mu nepritizilo.
nevim si rady.
mnohokrat dekuji za vasi odp.a za nejake rady a informace,co dal!

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! TT
Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: