Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


zbavení svépravnosti,prodej nemovitosti.

4.5.09 | Tana
Dobrý den s bratrem vlastním dům,každý 1/2.Matka zbavila bratra svéprávnosti-půjčovak si peníze od bank a nespácel peníze dával kamarádům.Dostal se do dluhů.Matka ,aby bratr nepřišel o dům a nemohla si brát půjčky ho zbavila u soudu svépravnosti.Já v domě nebydlím bratr ano.Chci svoju půlku prodat bratranci,který se o dům postará.Matka ani bratr nemají peníze ani sil na opravy.Bratr by s prodejem souhlasil,jako první má nárok na odkoupení ,ale nemá peníze,ale je zbaven svépravnosti ,proto asi musí souhlasit matka a ta to zamítne.Přitom na dům ,jako dědička nemá nárok.Neb ale s náma manipuluje a musíme ji poslouchat prodej nepovolí.Přemýšlela jsem ,že svoju půl domu daruji bratranci musí i s darem poloviny domu opatrovnice-matka souhlasit?Múže prosím někdo poradit?
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: