Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


zbavení svépravnosti,prodej nemovitosti.

4.5.09 | Tana
Dobrý den s bratrem vlastním dům,každý 1/2.Matka zbavila bratra svéprávnosti-půjčovak si peníze od bank a nespácel peníze dával kamarádům.Dostal se do dluhů.Matka ,aby bratr nepřišel o dům a nemohla si brát půjčky ho zbavila u soudu svépravnosti.Já v domě nebydlím bratr ano.Chci svoju půlku prodat bratranci,který se o dům postará.Matka ani bratr nemají peníze ani sil na opravy.Bratr by s prodejem souhlasil,jako první má nárok na odkoupení ,ale nemá peníze,ale je zbaven svépravnosti ,proto asi musí souhlasit matka a ta to zamítne.Přitom na dům ,jako dědička nemá nárok.Neb ale s náma manipuluje a musíme ji poslouchat prodej nepovolí.Přemýšlela jsem ,že svoju půl domu daruji bratranci musí i s darem poloviny domu opatrovnice-matka souhlasit?Múže prosím někdo poradit?
Reagovat na tento příspěvek

 

Nejsem sice právník,ale aby mohla vaše maminka, zbavit syna svéprávnosti,tak to určitě nemohla udělat,jen proto,že je gembler.Je také k zamyšlení,kdo vám a vašemu bratrovi dům dal.Pokud je vaše maminka zákonným zástupcem vašeho bratra,tak určitě nedovolí prodej či darování vašeho podílu na domu,někomu třetímu.V domě nebydlíte,a kam by asi šel bydlet váš bratr ,poku by jste dům prodali.Peníze se rozplynou a bratr zůstane pod mostem.Určitě jste oba dospělí lidé,a jen velmi těžko s vámi může maminka manipulovat.Zajděte si za právníkem,ale určitě je zákon k odprodeji domu,na straně vaší matky.Přeji vám hodně úspěchu a také přemýšlejte ,zda vy sama by jste nemohla přispět ke zlepšení situace ve vaší rodině.Špatné vztahy ještě nikdy nic nevyřešily,a také nikoho neučinily šťastným.Pěkný den.Blanka

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: