Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


zbavení svéprávnosti

dobrý den, chtěla jsem se zeptat moji dlouholetou přítelkyni, které je 85 let chtějí sousedi prostřednictvím soudu zbavit svéprávnosti.mají strach o svůj majetek a o jejich osoby.paní trpí alzheimerem, mají strach že by se v domě mohlo něco přihodit z její strany.paní nemá žádné příbuzné.chtěla jsem se zeptat, co by pro moji osobu znamenalo, kdybych se stala její opatrovnicí a co by to znamenalo pro ni,kdyby ji zbavili svéprávnosti a zda je to i možné, prostřednictvím soudu.Ještě musím napsat,že paní bydlí v Praze a já 100 km od Prahy,domů si paní vzít nemohu.ráda bych ji nějakým zbůsobem momohla, ale nevím zda je to na tuto dálku nějak možné?děkuji za odpověď
Reagovat na tento příspěvek

 

10.12.08 | Bell
Milá paní Benešová,přečetla jsem si Váš příběh ,ale nevím jakým způsobem chcete své přítelkyni pomoci,když si ji nemůžete vzít k sobě a pečovat o ni.Péče o nemocného s Alzheimrem je opravdu náročná.Nevím zda jste ve věku své přítelkyně,a je velmi smutné,že paní nemá příbuzné.Jakým způsobem je o ni postaráno,také není zřejmé.Pokud bydlí paní ve svém bytě,tak určitě skončí v nemocnici,nebo jiném zdravot.zařízení,jelikož nebude nikdo,kdo by se o ni postaral.Přeji Vám hodně úspěchu a dobré lidi,kteří Vám oběma budou schopni pomoci.Obraťte se na sociální odbor. Blanka

28.12.08 | Vlaďka
Já si myslím,že sousedé opravdu mají strach,neboť paní je vážně nemocná.Pomoc na dálku bude málo.Pomůžete kamarádce když ji najdete zdrav.zařízení,kde bude o ní postaráno.Ale opravdu záleží jen na zdravotním stavu paní nikoliv na laickém názoru sousedů či okolí.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: