Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


už nemohu

13.1.17 | Ina
Maminku, postihla v 78 letech mozková mrtvice. Je ochrnutá na polovinu těla, nemůže mluvit, nosí pleny a je ležící. Starám se o ní už víc jak půl roku ve dne i v noci.Maminka vyžaduje stále mou pozornost. Jsem sama po operacích páteře a nohou. Chodím o francouzkých holích. Myslela jsem, že starost o maminku zvládnu, ale už nemohu. Už jsem celá bolavá a depresivní. Maminku musím přebalovat 3x i vícekrát za noc. Už ji ani nemohu zvedat pro mé boleti, abych jí mohla umýt a převléknout. Když nachvilku odejdu do kuchyně, tak mě hned maminka volá. Nenechá si vysvětlit že musím vařit, nebo obstarat domácnost. Hned se vzteká. Jsem v depresi a uvažuji o tom, že bych maminku umístila na LDN. Mluvila jsem o tom i s ní a ta plakala, že tam nechce a já bych si to celý život vyčítala. Nevím jak dál.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: