Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


už nemohu

13.1.17 | Ina
Maminku, postihla v 78 letech mozková mrtvice. Je ochrnutá na polovinu těla, nemůže mluvit, nosí pleny a je ležící. Starám se o ní už víc jak půl roku ve dne i v noci.Maminka vyžaduje stále mou pozornost. Jsem sama po operacích páteře a nohou. Chodím o francouzkých holích. Myslela jsem, že starost o maminku zvládnu, ale už nemohu. Už jsem celá bolavá a depresivní. Maminku musím přebalovat 3x i vícekrát za noc. Už ji ani nemohu zvedat pro mé boleti, abych jí mohla umýt a převléknout. Když nachvilku odejdu do kuchyně, tak mě hned maminka volá. Nenechá si vysvětlit že musím vařit, nebo obstarat domácnost. Hned se vzteká. Jsem v depresi a uvažuji o tom, že bych maminku umístila na LDN. Mluvila jsem o tom i s ní a ta plakala, že tam nechce a já bych si to celý život vyčítala. Nevím jak dál.
Reagovat na tento příspěvek

 

14.1.17 | lanka
Milá paní Ino,doufám,že Vaše maminka pobírá příspěvek na péči,Pokud o ni chcete pečovat i nadále ,tak by bylo dobré zeptat se v okolí ,kdo by Vás na nějakou dobu zastoupil v péči,Nenechte si od maminky nic vyčítat.Jednejte trpělivě a s láskou.Většina pacientů jedná stejně a myslí si ,že jako nemocní mají na své chování právo.Najděte si malé radůstky,které by Vám zpříjemnily voné chvilky.Přeji Vám hodně trpělivosti,zdraví a dobrého pomocníka.Vše s ním půjde snáz,Lanka

15.1.17 | Ina
Vážená paní, nevím zda a do jakémíry je \váš příspěvek aktuální. Po témčř desetileté péči o nejbližší osobu ve čtvrtém stupni bezmocnosti a v plném rozsahu \\\vám mohu říci jediné. \ničeho nelituji, jednalo se ovšem o výjimečnou osobu, ale každá matka je matkou, nicméně - vyhledejte možnost alespo\ń částečné pomoci z jednoho prostého důvodu, ušodíte svému zdravotnímu stavu a nikdo poté nepomůže \vám, zústanete bez pomoci. \výčitky a agrese starých osob jsou běžné a pramení z bezmocnosti, já se s nimi nesetkala. Nicméně bych si Vám dovolila upřímně říci jediné, sehnat solidní a spolehlivou osobu je obtížné, dokázala jsem v životě ve všech sférách téměř vše a nejsem běžný tvor, ale za téměř dvacet let se mi nezdařilo pouze toto a do poslední sekundy jsem byla u matky, podstatné je i to, že mám vzdělání v oboru. \znám obtížnost situace, pouze si dovoluji říci - myslete i na sebe. \přeji sílu a zdraví.

17.1.17 | Zizi
Ino, klobouk dolů, nedovedu si představit starat se o imobilního člověka o francouzských holích. Navíc jste příliš pečlivá, což zatěžuje vás obě. S maminkou mluvte zásadně pozitivně, máme se dobře, je nám fajn, nic neschází atd., pokud bude její neklid přetrvávat, řešila bych to pomocí léků dle rady lékaře. Omezila bych i manipulaci s maminkou. Přebalování 3x za noc je spíš asi moc. No, nejsem oborník. Večer je mytí, pak večeře, TV a spát...Zaveďte pevný řád, žádné stresy, vše je OK, no a vezměte si pečovatelku, která vám pomůže.

17.1.17 | Anna
Paní Ino, dám Vám radu, myslete na sebe.!! Poskytovat kvalitní péči může jen ten kdo kkvalitně pečuje sám o sebe. Po operacích páteře by Vám jist žádný lékař nedoporučil manipulaci s ochrnutým člověkem.Pokud by byla Vaše maminka v jakékoliv zařízení (LDN,nemocnice či sociální zařízení) tak NIKDE (pokud by např netrpěla (akutním průjmem) JI NEBUDOU V NOCI MĚNIT PLENY !!! Mám dlouholetou zkušenost se seniory a vím , že často své slzy a výčitky používají jako nástroj k vydírání.Jsou natolik bezoohlední (a ve Vašem případě je to více než zjevné -sama máte zddravotní problémy)a člověka mohou doslova dosta do stavu psychického i fyzického vyčerpání.Buď okamžitě nakupte (za příspěvek na péči) ošetřovatelku nebo maminku umístěte do LDN.jinak se zhroutíte ato nebude ku prospěchu ani Vám ani vaší mamince.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: