Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


ústav či domácí péče?

29.2.12 | Marta
Pěkný den všem co se rozhodují kam se svými milujícími.Manžel po srdeční příhodě byl bez kyslíku 50 minut. Potom koma,umělý spánek a výsledek? Odumřelá většina mozk. buňek,plíny,krmení hadičkou do žaludku-Peg,žádná komunikace,nehýbal se a musel být přikurtován k posteli 24h. Lékaři mu dávali jen několik týdnů života s tím že půjde do ústavu,tyto lidi se do domácí péče nedávají. Jsou těžce zvladatelní,mají svůj život,agresivní záchvaty ap. Byl 1r. v star. důchodu,já měla moc dobré místo ale neváhala jsem. Vzala jsem si ho domů a věřte že přes protest lékařů kteří mi prorokovali že za měsíc ho povezou zpět. Jsem na něj úplně sama,učila jsem ho sedět,potom chodit,pít dudlíkem ap. měsíce jsem spala v křesle u jeho postele a dávala pozor když jsem mu sundala z všech končetin kurty. Vzteky mě nakopl žebra,byla jsem samá modřina a shodila 12 kg. Byl to boj,na vše jsem byla ve dne v noci sama. A dnes po 2 letech? Dojde tak z 50% na WC. Ujde cca. 100metrů,pije z hrníčku a pega už půl roku nemáme. Krmím ho a i když je to neustálý boj tak jí. Má i svoji slovní zásobu-sice peprnou,ale domluvit se s velkou trpělivostí a vytrvalostí dá. Žijeme jen z jeho důchodu a přísp. na péči,je to neustálý boj. Ale to je to jediné co můžeme nakonec udělat pro své milované. Paní v přísp. psala že musí převlékat po mamce postel cca. 2xdenně. Já průměrně 6x. Můj život sice stojí za...důchod bude malý ale asi bych nesnesla pohled na něj při návčtěvách v ústavu kde by byl přikurtován za všechny 4 končetiny a pod uklid. léky aby nekřičel ap. A byl by ještě naživu? Láska a péče doma dělá zázraky. Dnes jen náš lékař stále opakuje že je to neuvěřitelné co jsme dokázali,všichni lékaři se tomu diví.Chce to jen odvahu a nehledat výmluvy proč to nejde. Věřte že těch několik málo úsměvů od něj za to stojí.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: