Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


péče o matku

16.9.14 | Plchová
Dobrý den,
máte někdo prosím radu a zkušenost jak nejlépe pečovat o svou 90 letou matku, je onkologicky zatím stabilizovaná, zesláblá a bez chuti k jídlu odvezena mnou (dcerou) do nemocnice, zde došlo k slabší mozkové příhodě, zjištěna voda na plicích a možná další.... dosud se o sebe postarala, snažila se velice, poslední dny jsem jí pomáhala, jinak se o ni starala, bydlí sama, já kousek od ní se svou rodinou, u nás místa málo, záhy jsem zjistila, i když jsem v důchodu (61 let je mi), že i psychicky je to pro mne náročné. Nevím jaká je její prognóza a bude, ale určitě horší. Nevím, jestli mám hledat péči doma, tj. 24 hodin, zkusila bych zaplatit, lékař mně již teď nabízí LDN. Jsme z Brna. Prosím, máte-li nějakou zkušenost, či lidskou radu, nebo přímo pomoc samozřejmě za úplatu, odpovězte prosím.
děkuji Plchová

Reagovat na tento příspěvek

 

17.9.14 | Ivana
Dobry den pani Pichova .Dostala jsem se osobne do stejne situace jako Vy.Moje maminka je po mozkove prihode.Byla ochrnuta na celou pulku tela a nemluvila nevedela jsem jak se o ni budu pak starat a jak to vubec psychicky zvladnu.Sourozenci rozhodli ze je to jednoduche pujde do L.D.N.a je to vyresene hned ale ja odmitla a vzala si ji do pece.Tenkrat ten zacatek byl hodne psychicky narocny .Od rana jsem byla na nohou.Rano zacinalo higienou pak rehablitace nasledovala abeceda pak vareni a krmeni.Ze zacatku jsem prala a prevlekala postel kazde 2hodiny pak ale postupne jsem zacala vnimat zmeny u matky ktera mi opravdu vyrazila dech !Maminka zacala hybat nohou a dokonce jeji prvni veta dekuji dcero!Ten pocit si nikdo kdo to nezkusil nedokaze predstavit.Nasledoval pevne rozhodnuti a to udelat si kurs pracovnika v soc.sluzbach a muj cil pomahat klientum ve stari i s ruznymi typy demence.Proto radim jestlize opravdu peci o mamku nezvladate psychicky je dobre najmout si pecovatelku ale vybirejte peclive .Bohuzel jsem se setkala s nekteryma ktery nemeli k temto klientum zadnou zkusenost a ani vlidne slovo slo jen o vydelky.Takze preji hodne sily a spravne rozhodnuti .Naschledanou Ivana

17.9.14 | Blanka
Milá paní Plchová, je důležitý osobní kontak s pečovatelkou,kterou chcete zaměstnat.Určitě má pravdu paní ,která Vám napsala přede mnou.Jsem vystudovaná v oboru a jsem už vdůchodě.Určitě nedoporučuji péči v LDN,tam se z Vaší maminky stane úlně závislý člověk,a Vy budete jen smutná.Pokud by jste potřebovala pomoc s péčí o maminku,tak by bylo nejlepší spojit se mnou,napřed telefonicky a pak pokud budete chtít ,tak osobně. Jsem také z Brna.můj telefon 605326830 Blanka

16.2.15 | Mirek
Dobrý den, mám podobně starou maminku, nesoběstačnou a nejsem v důchodovém věku. Řešil jsem také před časem podobný problém. Dopadlo to tak, že jsem s matkou doma, kde o ni pečuji, matka pobírá příspěvek. Máte tuto možnost, dále částečně se matce věnovat a částečně platit někoho jiného v domácím prostředí nebo jí převézt do zařízení ústavního typu(LDN-pokud vyžaduje také zdravotní péči, zažádat o domov seniorů, v horším případě pak hospic nebo nějaké soukromé sanatorium a podobně).

1.3.16 | ola
myslim ,ze maminka ma jeste dlouhy pobyt v nemocnici - voda na plicich je dost nebezpecna pro seniory takze ji z nemocnice neberte pokud nebude zdrava - do ldn rozhodne NE tam je v Brne velmi spatna uroven . Jsem slysela ze cekaji na umyti po stolici i 3hodiny.O prolezeninach ani nemluvim.Pani je pro zdravotnictvi jiz neperspektivni takze toho pro ni moc nikdo delat nebude .

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: