Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


péče není za 70kč na hod.

29.10.17 | Anna
To co tady píšete,že péče by měla být za 70kč na hodinu?Péče stojí více a to si přečtěte na MPSV!To je 140kč za hodinu!Takže platte pečovatelkám v soc. službách co si zaslouží, protože každý příspěvek na péči dostává a nebo se potom o své rodiče starejte sami!Oni si to zaslouží tu Vaší lásku a péči!Všechno by v dnešní době chtěl každý zadarmo!Tak se starejte sami,protože Vaší rodiče se také o Vás starali!Je třeba jim to vrátit!
Reagovat na tento příspěvek

 

6.11.17 | Iva
ok souhlasí,bylo by dobré aby si to rodina skusila sama,jaké je pečovat o jejich tatínka,nebo maminku 24hodin a pak by pochopili,jaká je to zodpovědná a těšká práce

8.12.17 | Helena
Souhlasím s tím , že péče o člověka nemohoucího , odkázaného na péči je náročná a ČR vysoce podhodnocená.Přesto např na těchto stránkách v rubrice inzerce najdete zcela běžně inzeráty poptávající pečovatelku za 70 Kč /hod -poslední je z tohoto týdne kdy paní k ležící matce poptává ...na pár hodin (konkrétně 7 hod)za 500Kč pečovatelku. Ať počítám jak chci víc jak necelých 72 Kč /hod mi z toho nevychází.Je to smutné, ale dost rodin nepřemýšlí tak, že péči o takového člověka by měl pokrýt příspěvek na péči (kompletně)+ případně část důchodu nebo např.by měly děti finančně pomoci.Bohužel znám i rodiny, kde nemohoucí babička ráda vnukovi odezdá celý příjem (má hypotéku potřebuje pomoc) a vlastně jen proto si jí vnouček nechává doma. V sociálním zažízení by měla babička jistě lepší péči, ale cca 24000Kč (průměrný starobní důchod + příspěvek na péči IV st)by na vnukův účet měsíčně nechodilo.

9.12.17 | lanka
Souhlasím s autorkou tohoto článku stoprocentně.Když lidé se nechtějí či nemohou postarat o své blízké,tak tuto péči musí zaplatit a hlavně neoperovat s tím,že poskytují byt a stravu zdarma,popř.Internet.Pečující jde pracovat a ne se bavit!Přebývá v bytě či domě klienta proto,že tento potřebuje 24 hod.péči,ne proto,že potřebuje stravu a byt.Je to opravdu velmi špatné či dokonce urážející nabízet za 24 hod.péči 500,-Kč.Pečující není nevolník a to by si měli lidé inzerující pomoc o péči uvědomit.Chtějí svůj klid,ale pečujícím by nejraději nabízeli jen zdarma byt a stravu.Jestli-že neumějí ocenit tuto službu,tak se musí starat sami.Přeji všem pečujícím hodně zdraví a sil v práci a hlavně klienty,teří jejich péši umí ocenit.Klidné prožití Vánoc všem pečujícím přeje Lanka

10.12.17 | Jana
¨Souhlas, péče je podhodnocena, nicméně nicméně jsou i jiné situace - pokud nejde o rodiče, příklad - osoba sama, o rodiče se vzorně postarala, nemá chotě, děti, v podstatě nikoho, důchod naprosto mizivý, pomoc akutně potřebuje. Jsou i kritické a mimořádné situace. A zkušenost - opakované okradení, neseriosnost. Lidé na obou stranách jsou takoví i takoví, nelze paušalizovat.

1.4.19 | milena
Naprosto souhlasím s prvním článkem.A vše co zaznělo se samozřejmě týká všech poctivých,pečlivých a zkušených žen,které práci pečovatelky vykonávají.Ne každý může tuto práci dělat a pro všechny dobré pečovatelky to je poslání.Za svou dlouholetou praxi jsem poznala dost pečovatelek,dost klientů a dost rodin. pečovatelky jsou nespokojené především nízkým finančním ohodnocením a přístupem rodin,kdy si rodina neváží pečovatelek,péči nerozumí a chtějí nemožné.Proto slyšte všechny dobré pečovatelky,nenechte se znechutit jednáním druhé strany,dělejte péči co nejlépe a nenechte se šidit na financích.A na konec přeji oběma stranám více porozumění,úcty a slušnosti. milena

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: