Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Opatrovné, vyplacené podle mě neprávem

9.4.10 | L. P.
Tento příběh, se týká mého tchána, a vypočítavosti "jeho" přítelkyně se synem. Náš otec onemocněl cirhózou jater, bohužel vlastní vinou, díky alkoholu. Dokázal se o sebe postarat sám, a době kdy žádal o opatrovnický příspěvek, byl na tom dobře, jen sem tam nějaký úraz nebo nemocniční pobyt příčina alkohol. Po několikáte hospitalizaci začal slábnout a potřeboval občasnou výpomoct v rámci, úklidu, vaření i praní. Při které jsme se střídaly ze začátku s dotyčnou přítelkyní, po té se na to vykašlala a raději byla doma se svým 26 letým synem nebo si ho vzala k ní domů a vrátila ho k nám na barák ve stavu neumytý atd. jsem mu chystala léky, občasně vypomohla, jsem na mateřské. Pak si otce nastěhovala domů a doslova ho za týden naučila aby přestal používat wc a chodil do plen. Navštěvovala jsem ho 2x týdně a zjistila jsem, že s ním nechodí ven, že jen leží moc nejí, věčně tam byla zima, netopilo se, a taky to že mu ten alkohol kupovala sama. Sociální úřad rozhodl o dávce opatrovného ve výši 8000kč tedy 3.těžký stupěň otec si tam nechal napsat syna přítelkyně, protože se vůbec nechal uvrtat do všeho co mu poradila, o to tak ani nejde. Já jen nechápu, jak syn který se stará o svou matku, která je prakticky nevidomá, a pobírá na ní opatrovné může pobírat další opatrovné 3. stupně, když je zaměstnaný a chodí do školy. Uvažuji o tom že na příslušný úřad podám, stížnost, otec bohužel zemřel a jim zpětně vyplatili 3 dávky opatrovného, které jim podle mně nenaleží. Máte s tím někdo zkušenost ? děkuji za odpovědi.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: