Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Opatrovné, vyplacené podle mě neprávem

9.4.10 | L. P.
Tento příběh, se týká mého tchána, a vypočítavosti "jeho" přítelkyně se synem. Náš otec onemocněl cirhózou jater, bohužel vlastní vinou, díky alkoholu. Dokázal se o sebe postarat sám, a době kdy žádal o opatrovnický příspěvek, byl na tom dobře, jen sem tam nějaký úraz nebo nemocniční pobyt příčina alkohol. Po několikáte hospitalizaci začal slábnout a potřeboval občasnou výpomoct v rámci, úklidu, vaření i praní. Při které jsme se střídaly ze začátku s dotyčnou přítelkyní, po té se na to vykašlala a raději byla doma se svým 26 letým synem nebo si ho vzala k ní domů a vrátila ho k nám na barák ve stavu neumytý atd. jsem mu chystala léky, občasně vypomohla, jsem na mateřské. Pak si otce nastěhovala domů a doslova ho za týden naučila aby přestal používat wc a chodil do plen. Navštěvovala jsem ho 2x týdně a zjistila jsem, že s ním nechodí ven, že jen leží moc nejí, věčně tam byla zima, netopilo se, a taky to že mu ten alkohol kupovala sama. Sociální úřad rozhodl o dávce opatrovného ve výši 8000kč tedy 3.těžký stupěň otec si tam nechal napsat syna přítelkyně, protože se vůbec nechal uvrtat do všeho co mu poradila, o to tak ani nejde. Já jen nechápu, jak syn který se stará o svou matku, která je prakticky nevidomá, a pobírá na ní opatrovné může pobírat další opatrovné 3. stupně, když je zaměstnaný a chodí do školy. Uvažuji o tom že na příslušný úřad podám, stížnost, otec bohužel zemřel a jim zpětně vyplatili 3 dávky opatrovného, které jim podle mně nenaleží. Máte s tím někdo zkušenost ? děkuji za odpovědi.
Reagovat na tento příspěvek

 

10.5.10 | Blanka
Myslím si,že je příliš pozdě.a Vám samotné to nepřinese ani klid,a Vašemu otci vůbec nic.Bohužel stále jsou na světě vypočítaví lidé bez skrupulí,kteří se pro peníze neštítí provést cokoliv.Přeji vám upřímnou soustrast,a věřím,že těmto lidem se to vrátí zpět.Je také s podivem,jak probíhala kontrola příslušného soc. odboru,pod který Váš otec patřil.

stacilo by to na hlasit na socialku ale asi treba dukazy.

12.11.10 | Dobra.P.
Jestli jsem dobře pochopila, přítelkyně pána byla slepá matka syna, který pobíral na ni příspěvek III. stupně. Jak se tedy o něj mohla asi starat, když sama byla nemohoucí?? V tomto případě si myslím, že tady zvítězila závist pisatelky. Pokud se mýlím, omlouvám se, ale možná by byl zajímavý výklad situace druhé strany. Co se týká zpětně vyplacených dávek, byla mu dodatečně přiznána vyšší dávka a to se vyplácí za péči. Proč se neangažovala snacha dřív, dokud otec potřeboval celodenní péči a ne jen 2x týdně návštěvu ?? Jsem také pečující a troufám si trvdit, že mám s matkou daleko více práce, než snacha na mateřské. S radostí bych si to s ní občas vyměnila! :-) Pokud syn pracuje a ještě chodí do práce, musí matce platit pečovatelku a na to ty peníze jsou, tak kde je problém???

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: