Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Odmítání pomoci

14.2.11 | Diana
Dobrý den,

potřebovala bych pomoci, protože si už opravdu nevím rady. Mám nemocnou maminku, která odmítá lékařskou pomoc. Její problémy trvají již delší dobu, ale za poslední 2 měsice se rapidně zhoršily. Je dlouholetá alkoholička, vždycky odmítala naši pomoc, nechtěla nikdy řešit problémy s psychologem. Poslední 2 měsíce jen zvrací a nejí, nemůže nic požít, kupuji ji nutridrinky, které aspoň snese. Bohužel chátrá i její psychický stav se dost zhoršil, je zmatená. Ale k lékaři jít odmítá. Osobně jsem byla za jejích obvodním lékařem, ten mi bohužel sdělil, že nemůže nic dělat, pokud ho ona sama nenavštíví, jenže ona k němu jít nechce. Obvodní lékař mi napsal doporučení na psychiatrii. I s psychiatrem jsem mluvila, bohužel, maminka ho musí navštívit osobně. Tohle je začarovaný kruh a moje otázka, jak maminku donutit, aby lékaře navštívila? Lékař k nám nepříjde a ona k němu také ne. Co mám dělat, vždyť už jí jde o život? Děkuji za odpověď.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: