Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Odmítání pomoci

14.2.11 | Diana
Dobrý den,

potřebovala bych pomoci, protože si už opravdu nevím rady. Mám nemocnou maminku, která odmítá lékařskou pomoc. Její problémy trvají již delší dobu, ale za poslední 2 měsice se rapidně zhoršily. Je dlouholetá alkoholička, vždycky odmítala naši pomoc, nechtěla nikdy řešit problémy s psychologem. Poslední 2 měsíce jen zvrací a nejí, nemůže nic požít, kupuji ji nutridrinky, které aspoň snese. Bohužel chátrá i její psychický stav se dost zhoršil, je zmatená. Ale k lékaři jít odmítá. Osobně jsem byla za jejích obvodním lékařem, ten mi bohužel sdělil, že nemůže nic dělat, pokud ho ona sama nenavštíví, jenže ona k němu jít nechce. Obvodní lékař mi napsal doporučení na psychiatrii. I s psychiatrem jsem mluvila, bohužel, maminka ho musí navštívit osobně. Tohle je začarovaný kruh a moje otázka, jak maminku donutit, aby lékaře navštívila? Lékař k nám nepříjde a ona k němu také ne. Co mám dělat, vždyť už jí jde o život? Děkuji za odpověď.
Reagovat na tento příspěvek

 

19.2.11 |
Dobrý den jen tak tady čtu a narazila jsem na váš příběh,věřte mi že to maminka vzdala,nechce jít k lékaři,protože se rozhodla sama zřejmně trápení ukončit,asi neměla lehký život,dělám pečovatelku už 12let a pokud už přestala jíst a jen zvrací,je to známka bud nějaké vážnější nemoci spojená s psychikou,vím je to těžké přijmout jako dcera,ale múže mít cokoli z alkoholu,ze stresů.Alkoholismus někdy rozjede rakovinu,slinivku břišní a další orgány.Asi jsem vám moc neporadila,jak dostat maminku k lékaři,já bych se však neptala a ozvala lékaře k ní domů.Přeji vám vše at se vyřeší,mějte se Ivana

20.2.11 | Blanka
Dobrý den,určitě má obvodní lékař ,návštěvní hodiny pacientů.a pokud Vaše maminka odmítá jít k lékaři,tak urrčitě může navštívit pan doktor ji!Přece nebudete čekat,až Vám maminka bude umírat doma!Kdo potom bude odpovědný za neposkytnutí lékařské pomoci,když je zřejmé.že vaše maminka potřebuje nutně lékaře!Nenechte se odradit a určitě ,konejte.Držím palce!Mírně ve způsobu(jak říkám já),ale pevně ve věci samé .Blanka

22.2.11 | Jana
Byla jsem na tom stejne.Vyresila jsem to tak, ze jsem si maminku vzala k sobe domu a doma nebyl zadny alkohol.Dignoza byla: cirhoza jater a davali ji rok. Dnes ji mam uz 9 let doma a vypada to, ze se ji jatra zregenovali :-)

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: