Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


NORSKO

25.8.16 | helena
Norsko Dobrý den vážení a milí na stránkách--pečujíci.po delší době si dovoluji napsat pár postřehů z mé nedávné cesty v Norsku. Díky esperantu můžu cestovat kdekoliv po světě, teda pokud mi to dovolí zdraví a důchod. Zdraví díky Bohu mám a na výměnu norských korun jsem si půjčila a vyrazila od 15.7.-25.7.2016 do Eidsvollu k mé známé esperantistky. Jelikož pani moc dobře nemluvila esperantem, tak jsme používali i angličtinu. Viděla jsem jinou zemi, jinou mentalitu lidí, jak tam žijí, atd. Moji známí jedí jenom 3x za den a taky 3x za den jim stačí pít vodu, alkohol nepijí celý týden, jenom v pátek a
v sobotu. Jelikož moji známí jsou důchodci - 72 roků, tak opravdu toho moc nevypijí. U nás důchodci pořád nadávají na vše - vše je drahé, vše je špatné, ale, že jdou do Kauflandu, Lidlu nebo jiného supermarketu a nakupují i to, co nepotřebují, tak to si neuvědomují. Moji známí kupovali jenom to, co opravdu potřebovali. Když jsem byla před 2 rokami v Nepálu, tak ráno jsem se pořádně nasnídala a vyrážala na túry, takže ten hlad jsem necítila tak moc, jak v Norsku, protože jsem nikam nevyrážela a já měla pořád hlad. Ještě, že jsem měla svoji kávu, slivovici a luhačovské oplátky. Samozřejmě, že moji známí vařili, to jsem se pořádně najedla. Taky další jídlo bylo perfektní na lodi--Skibladner, kde byl neskutečně dobrý losos, brambory, okurkový salát, pivo plzeň a jahody se šlehačkou. Byla to další nádherná cesta ve světe. Neměla jsem žádné problémy nikde, ani na letišti v Oslu jsem neviděla ozbrojené hlídky, že tam bylo všelijakých lidí z celého světa. Přála bych všem důchodcum, atˇ se radují z toho, že tady se máme dobře, nic nám nechybí, nejsou války, zemětřesení-nic-díky Bohu za to. Všechny vás zdraví Helena Tlachová.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: