Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Milé dámy pečovatelky,

20.11.13 | Věra
i já mám mnoholetou praxi a mám klientku,ale musím se ohradit proti oběma.
V Německu jsou jiné peníze jako tady,lidé,kteří potřebují pomoc,na tuto pomoc prostě nemají díky našim politikům.Má klientka potřebuje denně pomoc asi v rozmezí 14 hodin.Nikdy by nebyla schopna tuto asistenci zaplatit,kdybych nebyla JÁ ta lidská a empatická.Nemusím vydělávat 20tisíc měsíčně,protože tuto asistenci neposkytuji kvůli výdělku...a to jsem samoživitelka a mám také náklady jako každý jiný člověk.Vžijte se do těchto lidí,kteří naši pomoc potřebují a zkuste ze svých finančních potřeb slevit.Taktéž bych nijak neodsuzovala pečovatelky důchodkyně...jsou to zkušené dámy,které mají životní zkušenosti a také lépe mohou pochopit seniora,než nějaká třicetiletá "žena",která má školu a zjistila,že by jí tato profese mohla dobře živit.Ale o tom to není.Nikdy bych nechtěla dopadnout tak,aby se o mě musel někdo starat...ale nikdy člověk neví,co má před sebou.Neměla bych na takovouto službu peníze a byla bych ráda,kdyby se našla dobrá duše a mohla mi pomoci a já se jí mohla odvděčit např. ubytováním a stravou.Neodsuzujte nikoho...nikdy nevíte,kdy se na opačné straně můžete objevit Vy.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: