Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Milé dámy pečovatelky,

20.11.13 | Věra
i já mám mnoholetou praxi a mám klientku,ale musím se ohradit proti oběma.
V Německu jsou jiné peníze jako tady,lidé,kteří potřebují pomoc,na tuto pomoc prostě nemají díky našim politikům.Má klientka potřebuje denně pomoc asi v rozmezí 14 hodin.Nikdy by nebyla schopna tuto asistenci zaplatit,kdybych nebyla JÁ ta lidská a empatická.Nemusím vydělávat 20tisíc měsíčně,protože tuto asistenci neposkytuji kvůli výdělku...a to jsem samoživitelka a mám také náklady jako každý jiný člověk.Vžijte se do těchto lidí,kteří naši pomoc potřebují a zkuste ze svých finančních potřeb slevit.Taktéž bych nijak neodsuzovala pečovatelky důchodkyně...jsou to zkušené dámy,které mají životní zkušenosti a také lépe mohou pochopit seniora,než nějaká třicetiletá "žena",která má školu a zjistila,že by jí tato profese mohla dobře živit.Ale o tom to není.Nikdy bych nechtěla dopadnout tak,aby se o mě musel někdo starat...ale nikdy člověk neví,co má před sebou.Neměla bych na takovouto službu peníze a byla bych ráda,kdyby se našla dobrá duše a mohla mi pomoci a já se jí mohla odvděčit např. ubytováním a stravou.Neodsuzujte nikoho...nikdy nevíte,kdy se na opačné straně můžete objevit Vy.
Reagovat na tento příspěvek

 

21.11.13 | Blanka
Milá paní Věro,nemohu s Vámi souhlasit,co se týče odměny pečovatelky.Většinou hledají péči o své blízké lidé,jejichž příjem činí opravdu hodně,jinak by si nemohli tuto službu dovolit.Nechte se doslova zavřít s potřebným seniorem na 24 hod.denně,a pak můžete mluvit o empatii a pochopením finanční možnosti zadávajících požadavek na péči.Nemůžete chtít od nikoho ,aby tuto práci vykonával za byt a stravu.Ocitli bychom se o několik desítek let zpět,a Vám jako samoživitelce by se tento přístup ze strany příbuzných ,také nelíbil.Na věku pečujícího nezáleží,protože věk není zárukou pečlivosti či emaptie,jak se říká tyto vlastnosti jsou Vám dány do vínku ,anebo ne.Přeji Vám hodně tolik potřebné energie,a také odměnu,kterou si opravdu zasloužíte.Blanka

9.5.14 | Mirka
Paní Blanko,četla jsem náhodou Váš příspěvek a musím uznat,že se mi moc líbil.To co jste napsala je pravda a já s Vámi souhlasím.Každý člověk chce mít za svou práci zaplaceno!Paní Věra má asi všude slevy.Co se týče důchodkyní a studentek,tak za stravu,bydlení a potom pár korun-berou práci profesionálům.Navíc když čtu o těch empatiích?V inzerátech jsou všichni empatičtí,ale škoda že,to není nikde vidět.Důchodci stojí v tramvajích atd..psaní je jedna věc a realita druhá věc!

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: