Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Dotaz na pomoc při pečování o nemocného doma

16.7.08 | Zlata
Dobrý den,
babička je stomik, její 80 let. Spíš leží než sedí, sedne si na chvíli. na záchod si sama nedojde, neuvaří se, i čaj jí musím dělat. Oběd a svačiny jí nachystat a donést, aby se najedla. Pytlík na předělání si sama neumí dát nový, musím ji vykoupat apod. Moc to spěchá, jde o to, že mám možnost odejít z práce (ultimátum), ale nevím, zda to finančně zvládnu bez příjmu a jak moc mi - nám bude stačit příspěvek na péči. Prosím o rychlou odpověď, kdo jste něco podobného zažil, slyšel, nebo na tom jste stejně. Bohužel to velmi spěchá. Děkuji.
Reagovat na tento příspěvek

 

16.7.08 | Blanka
Dobrý den, milá slečno nebo paní Zlato.Nevím zda jste vzdělaná ve zdravotnictví,ale ještě jsem neviděla pacienta se stomií,že by si lepil sáčky sám.Nevím jakou stomii Vaše babička má,zda tlustého,tenkého střeva ,nebo moč. měchýře.Vzhledem k jejímu věku by bylo opravdu dobré,mít práci třeba jen na poloviční úvazek ,anebo dle zdrav.stavu vaší babičky zůstat doma.Nepíšete nic o svém věku,ale pokud nejste důchod. věku,bylo by dobré zajít na soc. odbor a zeptat se ,jaké máte možnosti finanční kompenzace, když se budete soustavně o babičku starat.Pište prosím

29.10.08 | irena
Pokud jde o finance,babička má důchod plus dostanete 11000kč na péči.

26.3.17 | Jana Boková

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: