Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Borovici na truc !

6.9.08 | B. F.
Je krásný podzimní den. Sedíme se snachou a synem na ranči Veterán 94 pod starou borovicí a povídáme si. Proč je naše chata pro mě právě ranč 94? Protože tato číslice představuje můj nynější věk. (No prostě trochu přerostlý skautík!) A já jsem celý svůj život samá čísla. Účetní ve mně se prostě nezapře! A celý život jsem také samé plány. Ten poslední byl dožít se roku 2000. A protože jsem ho bohatě splnil, tak uvažuji, že si stanovím nový cíl. A kde začít? Tak třeba takto:
V červnu se provdala moje vnučka Klárka. Doufám, že se ji brzy narodí dítě. To potom bude chodit do školy, později složí maturitní zkoušky a konečně dojde také na promoci. A prvním gratulantem chci být já!
Stará borovice schodila šišku. Syn ji sebral a čte z ní vzkaz: Vy lidská holátka, počítejte a plánujte jak nejlépe umíte. Vy všichni stejně budete už dávno v Pánu a já tu budu stát dále!
Může mít ta stará borovice pravdu? Do jaké školy chodila, a co když vůbec počítat neumí? Rozhodl jsem se. Já ji prostě naslouchat nebudu!
Replika syna (nyní 65 let): Je dobře mít velké plány. Jak jsi mě vždycky učil: „ a malý ten, kdo zná jen malý cíl!“ S jedním, ale nepočítej, že se s tebou na tu promoci potáhnu já! Leda, že by jsi svůj současný invalidní vozík vyměnil za elektrický vozík – tandém! Ale šoférovat budu já!

Reagovat na tento příspěvek

 

6.9.08 | T.Tošnerová
náš děda mě opět překvapil. Dal se na spisovatelskou dráhu. Jeho výtvor (se skutečně jen malými korekturami) jsem zaslal do rubriky "Vaše příběhy" Skutečný přiběh, jen starý pán zatím neumí s PC...Zaslal jeho syn. Moc mě oba potěšili. TT

7.9.08 | Leo
Velmi krásný příspěvek mne nejen potěšil,ale také rozesmutnil.Mám jen o rok méně než syn pisatele,ale bohužel ani jeden z mých rodičů již dávno nežije.Přeji tomuto panovi,aby mohl ještě mnoho krásných let prožít se svými blízkými a oni s ním.Hodně a hodně zdraví ,humoru .

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: