Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Borovici na truc !

6.9.08 | B. F.
Je krásný podzimní den. Sedíme se snachou a synem na ranči Veterán 94 pod starou borovicí a povídáme si. Proč je naše chata pro mě právě ranč 94? Protože tato číslice představuje můj nynější věk. (No prostě trochu přerostlý skautík!) A já jsem celý svůj život samá čísla. Účetní ve mně se prostě nezapře! A celý život jsem také samé plány. Ten poslední byl dožít se roku 2000. A protože jsem ho bohatě splnil, tak uvažuji, že si stanovím nový cíl. A kde začít? Tak třeba takto:
V červnu se provdala moje vnučka Klárka. Doufám, že se ji brzy narodí dítě. To potom bude chodit do školy, později složí maturitní zkoušky a konečně dojde také na promoci. A prvním gratulantem chci být já!
Stará borovice schodila šišku. Syn ji sebral a čte z ní vzkaz: Vy lidská holátka, počítejte a plánujte jak nejlépe umíte. Vy všichni stejně budete už dávno v Pánu a já tu budu stát dále!
Může mít ta stará borovice pravdu? Do jaké školy chodila, a co když vůbec počítat neumí? Rozhodl jsem se. Já ji prostě naslouchat nebudu!
Replika syna (nyní 65 let): Je dobře mít velké plány. Jak jsi mě vždycky učil: „ a malý ten, kdo zná jen malý cíl!“ S jedním, ale nepočítej, že se s tebou na tu promoci potáhnu já! Leda, že by jsi svůj současný invalidní vozík vyměnil za elektrický vozík – tandém! Ale šoférovat budu já!

Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: