Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Bezohlednost a sobectvi

30.1.19 | Hanka
Naprosto Danielu chápu, kdo nezažil, nepochopí.Moje 75-letá matka žije sama ve svém velkém bytě.Je zatim naprosto schopná se o sebe starat, ale nechce.Jsem jediná dcera, jsem již 30 let těžká diabetička s mnohými zdravotními komplikacemi, na což matka vůbec nepohlíží a zcela bezohledně mě zneužívá.Já se o sebe starám sama, musím chodit do zaměstnání, vzhledem ke své nemoci musím být pod pravidelným lékařským dohledem.Matka má domácnost naprosto zanedbanou, nechce se ji dělat ani ty nejlehčí domácí práce, nemá žádné přátele, s nikým se nestýká, všechny pomlouvá, život tráví před tv mnoho hodin denně.Já jí pravidelně nakupuji, vařím, peru, žehlím, vše zařizuji.Matka ani není schopná sjet z prvního patra výtahem a vynést si odpadkový koš.O její osobní hygieně ani nemluvím.Nerespektuje moji práci, volá mě x-krát denně: mám chuť na..., přivez.Kup mi noviny, nezapomeň mi kontrolovat schránku(!), přivez mi baterii do budíku, vyměň sáček ve vysavači, žárovku, kape mi kohoutek, sežeň nějakého instalatéra, atd.Řekla jsem jí, že už mě zneužívá, že všechny ty drobné věci si může zařizovat sama a ty velké, které já už nezvládnu ( mytí oken ), že dnes existují služby-jenže na to matka reaguje slovy, že nechce, aby jí někdo cizí chodil do bytě.Jsem zoufalá, svěřila jsem se své lékařce, která mi natvrdo řekla, že své matce život prodlužuji a sama si ho zkracuji a že se takto zcela zničím..., jsem zoufalá, často brečím, špatně spím, odnáším to zdravotně.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: