Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Alzheimerova choroba a opatrovnitví

29.7.11 | Martina
Dobrý den,můžete mi prosím poskytnout radu?Moje teta o kterou jsem se starala měla v r.2005 diagnostikovanou tuto nemoc a já jsem se o ní starala.O tři roky později se objevil její bratr, bez jejího svolení se k ní prostě nastěhoval a když se její stav o rok později výrazně zhoršil, tak ji odvezl do banky a nechal ji podepsat převod veškerých celoživotních úspor na svůj účet.V té době teta nedokázala už počítat s jednoduchými čísly do deseti, nenapsala smyslupnou větu a měla narušen úsudek.Následně ji bratr (je mu 81 let) umístil do ústavu a užívá byt, který se platí z tetina důchodu.Z penez, které si nechal převést na svůj účet zatím platí pobyt v ústavu.Vloni jsem požádala o tetino zbavení způsobilosti k právním úkonům což se vyřešilo teprve nyní a chci požádat o opatrovnictví, ale mám strach, že její bratr může přestat platit ústav a já nemám na to prostředky.Pokud bych byla ustanovena jako opatrovník, mohla bych dočasně užívat tetin byt s tím, že bych platila služby s tím spojené a tím by se ušetřila část jejího důchodu, který by tak mohl hradit částečně její pobyt v ústavu? Chci podat na jejího bratra žalobu o navrácení jejího majetku, ale nevím jaký to bude mít výsledek.Děkuji za odpověď. Martina
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: