Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Agresivní demence

Dobrý den, máme s manželkou problém s babičkou, která má pokročilou stařeckou demenci a dle doktorky by měla být na lůžkovém oddělení na psychiatrické léčebně v Bohnicích. Je agresivní pokud jde o peníze nechce platit nájem pokaždé ho ztratí roztrhá a mi většinu nebo vůbec nic nenajdeme, s krze ní jsem si musel nabrat půjčky a ted jsme v dluzích. Již druhý měsíc čekáme na vyjádření sociálky ohledně přízpěvků na ni a vyjádření soudu ohledně zbavení svéprávnosti. Nedodržuje ani hygienu nechce aby jsme ji umyli začne se rozčilovat že nás vyhodí že jsme zasraný šmejdi atd...byt je psaný na ni to je další problém. Che také utíkat z bytu musím ji zamykat pouští plyn a vodu jednou i podpálila kuchyň. Kdyby alespoň ležela tak by byl klid ale neustále něco zlého vyvádí jednou utekla k sousedům a ty si poté stěžovali že jsme ji pustili. Zítra bere důchod a kdoví jestli nebude chtít manželce ublížit když bude chtít na nájem já musím být v práci. Poraďte prosím co s tím dělat, jak se k ní zachovat neboť úřady nikam nepospíchají, asi raději čekají až umře sama aby měli o jeden případ méně.

S pozdravem Fraňkovi
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: