Proběhlé akce


říjen212005

Vzdělávání pečujících

https://www.pecujici.cz/cz/probehle-akce/vzdelavani-pecujicich

Ambulance pro poruchy paměti FNKV s podporou firmy Pfizer pořádala ve dnech 21.-22.10.05 podzimní Vzdělávací kurz pro pečující starající se o rodinné příslušníky sy syndromem demence.
Pátek večer byl věnován reminiscenci předchozích setkání a představení nových frekventantů včetně návštěv. Diskuze byla soustředěna na zdravotně sociální služby, díky přítomnosti vítězky akce Pečovatelka roku 2004 a nositelky zvláštního ocenění v kategorií ošetřovatelství za mimořádný přínos v oboru gerontologie pro rok 2005 během Gerontologických dnů v Ostravě v říjnu 05 ředitelka Centra sociálních a zdravotních služeb Poděbrady Emilie Třísková. I když byla hlasově poněkud handicapovaná, obětavě zodpovídala dotazy. Ředitelka zdravotně sociálních služeb, farní charity v místě – Neratovice, paní Miloslava Machovcová doplnila obraz spektra služeb v místě a umožnila jejich návštěvu v sobotu odpoledne v Obříství, a to denního centra a domu s pečovatelskou službou. Nejenom emoční následky povodní z roku 2002 byly zřejmé.
Na závěr pátečního večera byl promítnut film: Epilogy života, laskavý pohled na stáří, očima laskavého muže - J. Špáty.
Sobota dopoledne byla zaměřena na zažívací trakt, Tamara Starnovská vrchní dietní sestra z fakultní nemocnice Krč začala pitným režimem. Probrala sobě vlastním charismatickým přistupem konzumaci tekutin, včetně negativních vlivů u propagovaných a pozitivní u zavrhovaných. Respektováno bylo onemocnění demence i potřeby pečující. Obdobně bylo pojaté i vystoupení z pohledu gastroenterologa MUDr. Blanky Pokorné z Prahy 3. Prakticky bylo doplněno teorií a praktickými ukázkami Mgr. Pavla Fuksy z nemocnice Vysočany příspěvkem Pomoc fyzioterapeuta při zažívacích potížích. Z časových důvodů byl odložen MUDr. Tošnerové Pohled na zažívací potíže z hlediska psychiatra. Bylo by neslušné nechat na sebe čekat pracovníky v Obříství. Děkujeme všem!

Místo: Hotel Sport, 27801 Kralupy n/Vlt.
Pořádají: Ambulance pro poruchy paměti FNKV Praha 10
Kontakt: MUDr. Tamara Tošnerová, tosner@fnkv.cz
Akce je určena pro: Amaterští pečující

Bc. Tamara Starnovská vysvětluje

Mgr. Pavel Fuksa s názornou ukazkou

MUDr. Blanka Pokorná přednáší

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: