Proběhlé akce


červen222006

Olomouc Výstaviště - Dny zdravotně postižených - VIVAT VITA (22. -24. 6.)

https://www.pecujici.cz/cz/probehle-akce/olomouc-vystaviste-dny-zdravotne-postizenych-vivat-vita-22-24-6

VIVAT VITA (22. -24. 6.) Na výstavišti Flora se opět bouraly bariéry.
V rámci 16. ročníku veletrhu novinek z oblasti pomůcek, potřeb a služeb pro handicapované, který se konal ve dnech 22. až 24. června, se na Výstavišti Flora Olomouc představily desítky vystavovatelů – výrobců a prodejců z celé České republiky.
Atmosféru doprovodných akcí zachytila paní Zuzana Studená
Pozornost většiny návštěvníků tradičně lákala prodejní výstava handicapovaných výtvarníků s možností vybrat si a zakoupit si něco z vystavovaných půvabných exponátů a – alespoň podle zápisů v návštěvní knize i „neprodejní“ expozice fotografa Ladislava Šestáka s názvem „Žijeme!?“, zachycující život ve střediscích Slezské diakonie v Krnově.
Nabídku výrobků handicapovaných rozšířily ukázkami textilních doplňků, proutěným zbožím, ručně vyráběnými svíčkami a keramikou šikovné ruce klientů chráněných dílen. Dny“ doprovázela „Handicapiáda“, program, který i letos přivedl do prostor výstaviště šikovné handicapované i zdravé zpěváky, tanečníky a herce.
Prostor dostali rovněž senioři - úspěch měla vystoupení cvičenců a roztleskávaček z olomouckého domova důchodců a kondiční cvičení jejich kolegů z Tovačova. S největším ohlasem se setkaly „Zpěvanky“, pěvecký sbor z Penzionu pro důchodce a pečovatelskou službou Olomouc. Neobvyklé seskupení aktivních babiček a dědečků, jemuž je v průměru 85 let, dokázalo rozezpívat a svým elánem nakazit doslova celý výstavní pavilon – zejména, když si nejstarší člen sboru, čtyřiadevadesátiletý válečný veterán Vojtěch Řehák, vystřihl krásné sólo.

Místo: Olomouc, Výstaviště Flóra Olomouc
Pořádají: Flóra Olomouc
Kontakt: Zuzana Studená, info@flora-ol.cz , Tel: 585 726 219
Akce je určena pro: Amaterští pečující, Profesionální pečující

Pohled na výstavu z hřbetu koně

Co si vybereme?

Divadelní představení

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: