Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Výsměch...

26.10.10 | Dobra
Dobré odpoledne.Pečuji 24 hod. o 86 letou Tetičku která má přiznaný 1.stupen PnP.Vzhledem k tomu že se Teta sama nepostaví,nenají,neokoupe a jiné úkony nezvládne vůbec,tak jsem jí zažádal o zvýšení stupne.Byl Tetince zamítnut kde bylo posud.lékařem napsáno že Tetinka zvládá vše a nepotřebuje pomoc druhé osoby.Kdyby mně neměla,tak by zemřela .Co mohu učinit aby byla možnost zvýšit PnP pro Tetinku.Bude jí v únoru 87 let váží 43 kg a měří 158 cm.Nezlobte se ,ale to v takovém případě nemusí řešit posudkový lékaři a Sociákní pracovníci posouzení když určí umálem 90 leté paní že je ok.Mám za to ,že odvolání do 15 dnů je zbytečné.Je to výsměch bezmocnému starému člověku.

http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/prispevek-na-peci/zvyseni-pnp-3334.html
Reagovat na tento příspěvek

 

2.11.10 | Majerova Sarka
Dobry veer, nahodou jsem narazila na tyto stranky pri patrani po jakekoliv pomoci pri peci o stareho dementniho cloveka. Mam stejny problem - memu tatinkovi je 83 let a mame od neurolozky napsane, ze je plne zavisly 24 hod na peci druhe osoby (diagnoza demence Alzheimer) - a vida socialka nam priznala taky I.stupen. Je to vysmech a pohrdani vsemi slusnymi lidmi, kteri sveho nejblizsiho nenechaji umrit na ulici nebo nekde v byte bez jakekoliv pomoci. Statni urednici by se meli stydet!! a hlavne nespat a potykat se s existencnim problemem jaky my co se staráme !!!!! je to hnus a špína co se v tomhle státě děje !!! bohužel nikdo nemá nikde šanci na odvolání - pokud ovšem nemá nějakou významnou politickou funkci.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: