Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


varováni všem pečujícím

13.2.14 | milena koldova
Velice děkuji za uvedení článku -varování všem pečujícím-.Po přečtení vašeho článku jsem ustrnula,jelikož i já pečovala o osobu blízkou krom potvrzení ze socialniho odboru o době poskytované péče jsem nic víc neměla a ani jsem nikým z úřadu a to ani krajského nebyla seznámena o tom,že bych si měla po skončení péče podat žádost na OSSZ.Po Vašem výživném článku jsem okamžitě jela na OSSSZ a na poslední chvíli jsem si zažádala o vydání rozhodnutí doby péče k důchodovému pojištění.Uředníkům jsem od plic řekla svůj názor,jak je možné,že nikde,...(kraj..., ani při vydání potvrzení od sociálního odboru,nikdo neřekne ,že s potvrzením musí každý na OSSSZ,kde musí ještě požádat o vydání rozhodnutí???Prý neznalost zákona neomlouvá,ale to bychom museli být chodící enciklopedie,zvlášt v našem státě,kde rok co rok se vše mění!!!A také se domnívám,že každý slušný úředník má po vydání potvrzení doby péče upozornit na nutnost podání žádosti na OSSZ!!!Vám milý pane,který jste byl takto obrán o leta,která se vám měla započítat do důchodu děkuji mnohokrát za uvedení vašeho příběhu.Díky vám jsem se dozvěděla co vše vlastně musim udělat,Krajský úřad ani odbor socialnich veci a zdravotnictví mi tuto informaci NEPOSKYTL!!!Díky M.Koldová
Reagovat na tento příspěvek

  
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: