Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


ústavní péče

13.7.16 | Eva
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit ? Mojí mamince je letos 91 let, chodí sama po bytě, má pečovatelku, která jí donese nákup a občas pomůže s hygienou. Nevím, jak se bude její stav zhoršovat, ale chtěla bych pro svůj klid jí dát do pořadníku do nějakého zařízení, kde by o ní bylo postaráno v případě, že by se její stav zhoršil a nemohla by zůstat sama doma, ani za předpokladu, že by měla pečovatelku. Nemáte prosím nějakou osobní zkušenost s nějakým zařízením ? Byla bych nejraději, kdyby měla svůj malý pokoj, ne sdílený. Kdyby to bylo blízko Prahy, bylo by to skvělé. Mít maminku doma v žádném případě nemohu, jezdím pracovně několikrát do měsíce do zahraničí a celkově se doma příliš nevyskytuji, takže to je naprosto vyloučené. Jsem ochotna platit i vyšší částku, ale jelikož jsem četla, že v některých soukromých zařízeních se o seniory příliš nestarají, nerada bych natrefila na toto. Nejraději bych nějaké charitní zařízení, kde pracují řádové sestřičky. Neodsuzujte mě prosím, nechci maminku někam strčit, chci aby dožila svůj život důstojně a měla zajištěnou péči, ale sama se o ní starat opravdu nemohu. Jsem soukromá podnikatelka musím se starat o svou firmu, což je časově velmi náročné. Nikoho dalšího kdo by se staral místo mne nemám, sourozence nemám.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: