Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


ubytování zdarma?

6.8.14 | jirina
Vážení inzerující.Vy kteří hledáte ke své blízké osobě ošetřovatelku či zdravotní sestru.Vaše jednotná cena 500kč/den a ještě dodatek-ubytování zdarma mě přinejmenším udivuje.Spočítejte si kolik nabízíte na hodinu při 24h.péči.Na takovýto inzerát budou reagovat "pečovatelé"kteří potřebují zdarma se najíst a bydlet nebo důchodci.
Reagovat na tento příspěvek

 

10.8.14 | Blanka
Jsem ráda,že konečně někdo zareagoval na toto téma.Věřte,že ani důchodce nebudu pečovat 24 hod.o pacienta za více méně stravu a byt.Je samozřejmé ,že ti jenž požadují péči o své blízké na tuto nepřetržtou dobu ,poskytnou ubytování,vždyť jinak to není ani možné.A částka za tuto péči je opravdu směšná,ne-li urážející a svědčí o neznalosti anebo o otrokářství.Péče chce empatii od pečujícího a popravdě ji nelze docenit.Přeji všem pečujícím ,yby jejich kvalitní péče byla správně ohodnocena.Blanka

10.8.14 | Lucka
nedá mi to nereagovat. Vím že je to podhodnocené ale,pokud ke příspěvek na péči 4 st. t.j. 12000 a ležící má k tomu cca. 9000 důchod,ošetřující osoba nic protože nemá důchodový věk tak jak platit více? Za bydlení cca. 6-7000,léky,dokupování plín,podložek ap.To by musela mít ta rodina větší příjem. Pokud já pečuji o manžela nonstop a chci si zajet 1x za rok na dovolenou tal bohužel. Pokud mám děti co neberou horentní sumy a mají půjčky na bydlení a malé děti co po nich můžu chtít. Je to pro obě strany těžké.Platím mé ošetřovatelce 100/h. pokud někam jdu,je navaříno a jde jen o to aby manžel nebyl sám,leží a cizí osobu"nepřijme.Za 8 hod. hlídání dám 800 kč. a práce za tu dobu je pro ni tak 1 hod. On leží a paní mu dá najíst co má uvařené a za tu dobu mu dá 1-2 plíny. Za tu práci je to penez až moc.

17.8.14 | Helena
Pokud nemáte nadprůměrný příjem, pečovatelku na 24 hodin denně prostě slušně nezaplatíte, čili je to služba dostupná jen někomu. Velmi si práce pečovatelů vážím a určitě si zaslouží být náležitě oceněni. Jenže kolik lidí si to může dovolit? Těm, kdo na tyto služby nemají, pak nezbývá nic jiného než odejít z práce nebo práci omezit a tím si snížit životní úroveň a navíc se vzdát osobního života. Četla jsem si tady na serveru o právech pečujícího. Je to docela zábavné. Na příklad právo na nepřerušovaný spánek v délce 7-9 hodin. Jak toho lze dosáhnout třeba s parkinsonikem, když je známo, že parkinsonici v noci nespí? Pokud máte nemocného doma, nevyspíte se nejen vy, ale nikdo z rodiny. A pokud bydlí sám, potřebujete pečovatele i na noc. A za noc se platí příplatky, alespoň pokud využíváte služeb nějaké agentury. Jak to udělat, aby pečovatelé byli dobře placeni a rodiny na péči měly dostatek prostředků?

13.7.15 | Ivana
Plně souhlasím,je to ubohá almužna

6.2.16 | Magdalena
Souhlasím, paní, dovolila bych si upozornit, že na to mám právo a to z několika úhlů pohledu (nikdy se k ničemu nevyjadřuji a ani nehodlám, ale byla jsem neskutečně dlouho jedinou osobou pečující o bezmocného ve VI. stupni, mám prostředky, ale znám situace lidí po stránce ekonomické, obětovala jsem hned tři vysoké školy včetně dokončení mediciny, ale - je zde mnoho ale. Práce pečujícího je náročná, ale adekvátně zaplatit tuto sílu je pro 90% českch rodin téměř nereálně i po sloučení všech položek, to je pouhá realita. A stejně tak je zde druhá stránka , jíž je kvalita pečovatelek, sledovala jsem ji téměř 16 let a najít solidního člověka s perfektním přístupem je velmi obtížné, s čím vším jsem se setkala by bylo na brožuru a ne humornou, někdy chování adeptek hraničilo s podvodným jednáním, opak znám, ovšem jednalo se spíš o výjimku. Bohužel jsem za své rozhodnutí zaplatila tím nejcennějším a nyní kdo pomůže? Ano, je pravou, že v životě i smrti je člověk sám. Nejednala bych jinak, pouze na manipulaci s těžkým pacientem bych bezpodmínečně přijala druhou sílu, pomoc. V žádném případě však nic není jednoznačné, nárok na vyšší ohodnocení je, ale podmínky ekonomické nejsou a na druhé straně kvalita a přístup z druhé strany je někdy až tristní (když motivací je uhrazení exekucí, a to bylo v převážné většině odpovídajících). Člověk si musí vyzkoušet obě polohy, aby byl kompetentní komentovat.Já nebudu.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: