Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Těžce nemocný doma

18.11.10 | Dobra
Dovoluji si vložit příspěvek z roku 2005 MUDr. Tomáše Rozsívala jako výzvu všem pečujícím a kompetentním poslancům, kteří chystají vládní program pro nemocné Alzheimerem, jiné demence a jejich pečující. DOČKÁME SE ???
Vloženo: 7. 5. 2005
Vložil: MUDr.Tomáš Rozsíval, E-mail: -
Je ostudou Parlamentu, že pro péči o umírající, těžce nemocné a imobilní členy rodiny, neprosadí takovou změnu zákona, která by skutečně radikálním způsobem prolomila výši příspěvku pro pečujícího rodinného příslušníka. Dnes je to, pokud vše Senát schválí něco kolem 5 000 Kč měsíčně. Ovšem v institucích naprosto odlidštěných, sociálních ústavech atd., je příspěvek na jedno lůžko až 30 000 Kč!! Není to nemorální!? Kdyby ten těžce nemocný doma dostával na péči o sebe aspoň polovinu této částky, bylo by to pro členy rodiny daleko únosnější. Takhle nezbývá, než své umírající rodiče nechat samotné v hospicu a sociálních ústavech, resp. psychiatrických léčebnách mezi dementy. Je to hrůza a je to pravý obraz úrovně demokracie a svobody v naší společnosti. Ještě mnoho let uplyne, než se to změní a musí nejprve asi odejít ti, kteří to způsobili ve službách komunistů. Myšlení lidí a jeho změna, je úkol na dvě generace.
http://www.umirani.cz/detail-tematu/tezce-nemocny-doma.html
Reagovat na tento příspěvek

 

Kdyby vláda zaplatila takové peníze,spousta rodin by si své blízké vzala domů,jenomže by se asi neuživily ůstavy a lidé v nich pracující,takže je to stále vše regulované.Dokonce se reguluje i ůmrtnost v těchto ůstavech.Mám zkušenost,že v době chřipky se návštěvy zakázaly,až když chřipka byla na vrcholu.Ti silnější přežily.Tímto apeluji na příbuzné,aby na návštěvy do ůstavů nechodili,když chřipky řádí.Leda,že by se chtěly ležících příbuzných zbavit.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: