Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Těžce nemocný doma

18.11.10 | Dobra
Dovoluji si vložit příspěvek z roku 2005 MUDr. Tomáše Rozsívala jako výzvu všem pečujícím a kompetentním poslancům, kteří chystají vládní program pro nemocné Alzheimerem, jiné demence a jejich pečující. DOČKÁME SE ???
Vloženo: 7. 5. 2005
Vložil: MUDr.Tomáš Rozsíval, E-mail: -
Je ostudou Parlamentu, že pro péči o umírající, těžce nemocné a imobilní členy rodiny, neprosadí takovou změnu zákona, která by skutečně radikálním způsobem prolomila výši příspěvku pro pečujícího rodinného příslušníka. Dnes je to, pokud vše Senát schválí něco kolem 5 000 Kč měsíčně. Ovšem v institucích naprosto odlidštěných, sociálních ústavech atd., je příspěvek na jedno lůžko až 30 000 Kč!! Není to nemorální!? Kdyby ten těžce nemocný doma dostával na péči o sebe aspoň polovinu této částky, bylo by to pro členy rodiny daleko únosnější. Takhle nezbývá, než své umírající rodiče nechat samotné v hospicu a sociálních ústavech, resp. psychiatrických léčebnách mezi dementy. Je to hrůza a je to pravý obraz úrovně demokracie a svobody v naší společnosti. Ještě mnoho let uplyne, než se to změní a musí nejprve asi odejít ti, kteří to způsobili ve službách komunistů. Myšlení lidí a jeho změna, je úkol na dvě generace.
http://www.umirani.cz/detail-tematu/tezce-nemocny-doma.html
Reagovat na tento příspěvek

 

Kdyby vláda zaplatila takové peníze,spousta rodin by si své blízké vzala domů,jenomže by se asi neuživily ůstavy a lidé v nich pracující,takže je to stále vše regulované.Dokonce se reguluje i ůmrtnost v těchto ůstavech.Mám zkušenost,že v době chřipky se návštěvy zakázaly,až když chřipka byla na vrcholu.Ti silnější přežily.Tímto apeluji na příbuzné,aby na návštěvy do ůstavů nechodili,když chřipky řádí.Leda,že by se chtěly ležících příbuzných zbavit.

 
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: