Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Tajemství levitace?

16.11.08 | J.F.
Dnes mě přivolal můj 95-letý invalidní tatínek s tím, že mu televize jen sněží. Bylo to divné. Ještě v poledne si užil svého "nedělního Moravce" a teď tohle. Začal jsem hledat závadu a brzy ji našel. Byl rozpojen antenní kabel. Až potud nic záhadného.
Jenže! Všechny kabely jsem přeložil do výšky tak, aby o ně šourající se tatínek nezakopl. A tento byl pod stropem více jak 2 metry vysoko. Musel jsem si vzít schůdky a dost velkou silou spojku kabelu do sebe opět zatlačit.
Marně jsem hledal řešení této záhady. Jak tatínek ten kabel rozpojil? Nikdo jiný tam nebyl. A proč to dělal? Pak jsem však pojal podezření. Co když evoluce někdy pokračuje i v případě jednotlivců? Jaké by potom bylo optimální evoluční řešení pro šourajícího se staříka se dvěma endoprotézami. Odpověď je jasná: levitace! Na co pak nohy, umělé klouby a podobné zbytečnosti! Někam potřebuje - tak si tam doletí! A že při tom zavadí o kabel si ani nevšimne.
Hlodaly však ve mně i jiné pochybnosti. To mi otec nevěří a svoji novou schopnost tají? Možná se bojí nějakých lékařských pokusů, kdyby se to na něj prozradilo. Rozhodl jsem se proto tajně ho pozorovat. Pokud se moje podezření potvrdí, tak v zájmu všech to přece musím zveřejnit!
Jenže pak jsem o záležitosti začal uvažovat i z jiné strany. Už také nesu na zádech dost křížků a klouby se také ozývají. Co když nějaké léčení budu také potřebovat? A co horšího: co když Julínkova reforma levitaci zařadí jako standartní, ekonomicky nejméně náročnou formu léčení? (!Nemůžeš chodit - tak létej! Nebuď líný a když se to někdo naučil, tak se to nauč také!)
Tak nevím. Byl by to vědecký objev prvého řádu. Ale jestli každá endoprotéza bude jen za příplatek, tak na tu z mého důchodu neušetřím.
Nevím, asi otce přestanu tajně pozorovat. Když něco nevím, tak to nemůžu zatajit! A co! Moje věc to není, nejsem žádný vědec, zato ale VZP pojištěnec.

Reagovat na tento příspěvek

 

18.11.08 | Eva
Skvělé! I můj manžel vozíčkář se chechtal jako blázen. Situaci v našem zdravotnictví jste vystihl dobře.

28.11.08 | Leo
Příběh je pozoruhodný,a i mne napadlo,jak by bylo dobré,kdyby levitaci využili naši pozoruhodní Julínek i s Cikrtem,a vznesli se přímo do neznámých a dosud neprobádaných galaxií.Hned by bylo po problémech!!

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: