Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Stupidita a křívé obviňování

12.6.11 | M.W.
Starám se o imobilní maminku se IV. stupněm závislosti a psychiatrickou diagnózou a tátu s Alzheimerovo chorobou v pokročilém stádiu,jejichž jsem zároveň opatrovníkem.I když jsem byl nucen opustit velmi dobré zaměstnání a zůstat s nimi doma,musím si,i vzhledem k pourazovém snížení funkčnosti pravé ruky,nechat pomáhat sestrami i pečovatelkami.Ostatně NIKDO z celé rodiny mi nepomůže s ničím ani co by se za nehet vešlo.Mám je na krku nonstop sám.A zde se objevil nečekený problém.Táta má ve svých konfabulacích i vyprávění,jak ho mlátím a jsem zlý.Neustále mámě ukazuje různé jizvy po starých úrazech se slovy "podívej, jak mi tříská".No a maminka ve své lehké demenci toto neustále vypráví a přidává, že na ně řvu a nadávám jim.A pečovatelky a sestry ve své omezenosti naprosto ignorují stav mysli rodičů a působí mi nemalé problémy. Nakonec se vždy sice vše uvedlo na pravou míru, ostatně i kontrola sociálního odboru a opatrovnického soudu byla bez závad.Ale nyní mi agentura domácí péče začala vyloženě vydírat.Že rodiče psychicky a fyzicky týrám a buď je dám do ústavu, nebo na mne podají trestní oznámení pro Týrání svěřené osoby.A nechápu,kdo ze sester za tím stojí a co sleduje.Máma podle mne již raději nic nevypráví,protože posledně se jí ptali,zda nechce raději do domova a to ona tedy zásadně nechce.Naprosto nevím,jak se bránit.
Mé zkušenosti se státními orgány, zdravotnictvím, úrovní a možnostmi organozací poskytujících sociální služby jsou za celé ty tři čtyři roky OTŘESNÉ.Nepomůže nikdo,ale klacky pod nohy hází kdekdo.Peníze vám nejsou za nic,neb "nejsou kapacity".
Tušit to než jsem se do péče vrhnul, prostřelil jsem si raději hlavu.
Reagovat na tento příspěvek

 

25.8.11 | Andrea
Vážený pane, mám obdobnou zkušenost, ale u mě je to víc o vydírání. No, možná na to, co píšete Vy, taky doma dojde :(

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: