Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Staří lidé jsou sobečtí

22.10.15 | Daniela
Mám vztek na svou starou 86 letou matku. Jsem vytížená podnikatelka, miluji svou práci a absolutně mě naplňuje. Moje matka je zatím soběstačná, sama chodí a nakupuje si. Je jí již 86 let. Bydlí v činžovním domě ve 3. patře bez výtahu. Uvědomuji si že v této kondici nemusí být dlouho. Ráda bych jí pomohla její dosavadní byt prodat a koupit jiný byt ve stejné lokalitě s výtahem a udělat jí stavební úpravy v bytě, např. bezbariérovou koupelnu apod. aby byla co nejdéle soběstačná . Matka o ničem takovém nechce ani slyšet. Kdo jí bude v budoucnu tahat dolů po schodech, pokud nebude moci sama sejít dolů, kdo jí bude tahat z vany, když se bude chtít vykoupat ? Já tedy rozhodně ne. Mám sto chutí se na ní vykašlat, odstěhovat se natrvalo do zahraničí a nechat jí zde svému osudu. Stále se mluví jen o tom, jak se mladí nechtějí postarat o své rodiče ve stáří, ale nikde se nepíše o tom, jak jsou staří lidé sobečtí a vůbec se mladým jejich péči nesnaží ulehčit. Přitom čekají od svých dětí, že se pro ně budou bezvýhradně obětovat. Matka se též odmítá přestěhovat blíže mému bydlišti a očekává že za ní budu minimálně obden jezdit, moje práce a vytížení jí vůbec nezajímá, žije jen ve svém přiblblém důchodcovském světě. Mám na ní vztek, a jsem rozhodnutá, že na ní vykašlat a odstěhovat se natrvalo do zahraničí ať si tady poradí jak umí. Nemíním si kvůli ní zničit život.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: