Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


sepsání darovací smlouvy nesvéprávnou osobou

17.8.10 | Lenka
Maminka kterou jsem si musela vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nastěhovat k sobě a pečovat o ní 24 hodin denně je zbavena svéprávnost.Matka je majitelkou dvou bytů.Jeden koupila a jeden zdědila po svém zemřelém synovi.Bohužel i s bytem po něm zdědila i nemalé dluhy.Matka sama na splácení dluhů nemá a já splácím dané jen velmi pomalu.Maminka chce aby oba byty byly napsané na mě i když mám ještě jednoho bratra.Ten se matku nnikdy nestaral a několik let jí ani nenavštívil.nechci se obohatit na úrok bratra,chci jen splnit maminčino přání a hlavně ten byt po bratrovi prodat a zaplatit jeho dluhy dřív než na maminku coby dědičku přijdou exekutoři.Nevím jaký zvolit postup vzhledem k tomu že jsem matčin opatrovník,Rozhodně nechci zneužít maminčiny nesvéprávnosti.
Za každou radu děkuji.
Reagovat na tento příspěvek

 

1.9.10 | Marta
Snad byste měla raději zkusit nějakou právní poradnu - i těch bezplatných je dost.Marta

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: