Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


sama na maminku

9.8.16 | Iva
Jsem nejmladší ze čtyř sourozenců. O maminku se starám již 18 let a to podotýkám sama. sourozenci pouze občas přijdou na návštěvu.A přesto neustále kritizují jaká mamka je a jak to je s ní těžké. ano v poslední době se zdraví zhoršilo a je to těžké. Před půl rokem jsem na radu zažádala o finanční příspěvek a začalo peklo. I když jsem nabídla,že se o dávku podělíme ale také o starosti a povinosti nikomu se do opatrování nechce. Ale pozor,všem je v očích že jsou schváleny peníze. které by samozřejmě chtěli,ale pomoct a postarat se to ne. Já chodím do práce,mám rodinu,nevím kde mi hlava stojí a přesto u maminky jsou sourozenci neustále omlouváni s tím jak je vše bolí,nemají čas,jak jsou hodní že jednou za 14 dní někdo zavolal atd... dnes jsem se z jejích úst dozvěděla,že má starost a opatrování ji nestačí a takto si to nepředstavuje. Že to nezvládám a dovolená,kterou jsem si dovolila nahlásit je opravdu špatná volba a měla bych ji zrušit. Abych nikoho neotravovala aby k ní nemusel chodit. Mamince je 83 let ,nechodí vše ji musím dělat já.Koupu ji,vařím,peru,uklízím,nakupuji,doktory,oblékání zkrátka vše. Tak si říkám,kde je ta úcta a spravedlnost,kterou vyžadují staří lidé od nás dětí. Je mi z toho smutno,protože vím,že se ničeho takového nedočkám.Ani od maminky a už vůbec ne od sourozenců,kteří si žijí své životy a přitom ještě mají tolik zášti a drzosti a přitom jsou v očích člověka pro kterého dělám vše na 1.místě
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: