Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Rady které jsou často mimo realitu

21.6.16 | Ivana
Dobrý den, zde v diskusi se často setkávám s názory že je povinností dětí postarat se doma o nemocného seniora a ne ho tzv. strčit někam do domova důchodců. Lidé, kteří tyto rady udílejí a s oblibou se snaží vyvolat u lidí, kteří svého seniora chtějí do nějakého zařízení umístit pocit viny, že jsou špatní a nelidští. Nevím, jestli si uvědomují, že člověk, pokud není rentiér nebo nemá někoho kdo by ho živil, musí pracovat a jelikož v práci člověk musí často být víc než 8 hodin denně a práce je často fyzicky i psychícky dost náročná, nevím jak lze toto skloubit s péčí o umírajícího seniora, který je často zcela nesoběstačný, vyměšuje do plen, není schopen se sám ani najíst a často je plně nebo částečně dementní. Když toto budu dělat a nebudu chodit do práce, z čeho zaplatím jídlo, nájem či hypotéku a jiné potřeby ? Navíc člověka, který na delší dobu vypadne s běžné praxe již v budoucnu nikdo nezaměstná. Jděte do háje s těmito svými přiblblými radami, jsou to rady naprosto pro kočku. Vy, kteří takto radíte, zřejmě máte někoho kdo Vás živí a nejste schopní pochopit situaci jiných lidí. Jste hloupí a omezení !
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: