Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Posudkový lékař?

24.11.08 | Dana
Po zhlédnutí občanského juda jsem se rozhodla napsat svoji zkušenost s posudkovým lékařem.Již několik let se starám o nemocnou maminku.V srpnu se její stav prudce zhoršil a musela být hospitalizovaná.Po dvou týdnech ji ošetřující lékařka chtěla propustit v zuboženém stavu domů.Když jsem ji upozornila,že v takovém stavu nejsem schopna se o ní postarat štěkla po mě,že jí tedy dají ještě na geriatrii,ale jen na tři týdny.Poté mě navštívila sociální pracovnice,která mi navrhla podat žádost o příspěvek na péči.Po propuštění jsem byla nucena zůstat doma a dát v práci výpověď.Přihlásila jsem se na úřad práce a začaly první problémy.Vyřízení příspěvku na péči trvá měsíce a úřednice mi dávala doporučenky do zaměstnání,které jsem nemohla přijmout.Po nekonečném čekání jsem se dočkala.Byla jsem vyzvána,abych se seznámila s navrženým stupněm závislosti.Maminka,která je ležící a nic nezvládá dostala stupeň II.Sociální pracovník,který prováděl šetření navrhoval podle bodů k tomu určených stupeň IV.Posudková lékařka maminku nikdy neviděla a rozhodla od stolu.Sociální pracovnice mi radila,že si můžu přivydělat a na dobu co budu v práci zajistit placenou službu.Najdu snad někoho kdo se mi o maminku postará za 130 kč... na den? Vyžaduje celodenní péči,sama se ani nenají.Nakoupila jsem tedy potřebnou literaturu a nezbývá mi než bojovat.Zažádám o zvýšení a pokud neuspěji odvolám se.Je to snad trest za to,že nechci dát maminku do ústavu?S tím bych zřejmě problém neměla.Starat se o nemohoucí je strašně náročné i psychicky a ještě se nám co se chtějí starat hází klacky pod nohy.Byla bych ráda,kdyby mi odepsal někdo kdo má stejný problém.Ještě bych chtěla popřát oné lékařce,aby jednou dopadla stejně.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: