Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Pan Alzheimer z obou stran

28.2.12 | Baláčková
Dobrý den,po krátkém váhání jsem se rozhodla podělit o své zkušenosti s nemocí zvaná Alzheimerova demence. Tuto nemoc měla moje maminka a nyní jí trpí i má tychýně.A do třetice všeho zlého si tento nepřítel dovoluje již pár let i na mě. Protože mám nějakou atypickou formu, jsem ještě dost schopná sebereflexe. Chci proto povzbudit pečující o lidi s AD,aby pacienty trochu nutili k činnosti. Samozřejmě záleží na stavu pacienta. Ale já vím se zvé vlstní zkušenosti, že někdy mívám období, kdy se musím do všeho nutit. A to vidím i u tychýně. kdykoliv ji zvu na procházkum, najde výmluvy,proč nejít. Když nani nedávm a řeknu, že prostě půjdeme, tak mi pak často i poděkuje a uzná, že to bylo dobré. Stejné je to s nějakými úkoly typu vymýšlení zvířat od nějakého písmene.Jinak musím také napsat, že změna povahy člověka je hrozná věc. věřte, že to neděláme schválně.Prostě je třeba vzteklost v nás tak silná,nevbo někdy následdkem bezmoci...Přeji všem hodně elánu a trpělivosti s námi .Nina
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: