Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


nevím si rady se sestrou

4.6.10 | Kamarýtová
Nevím na koho se obrátit ve věci své sestry, které bude letos 64 let. Od dětství kdy prodělala zánět malého mozečku není zcela duševně zdravá. Jak řekl prof. Hener má některé nerv. cesty uzavřeny a tak trochu vždycky jednala jinak než se očekávalo. Od té nemoci je velmi neobratná a s postupem času hodně zesílela až tak že si např. neobleče ponožky, takže chodí vždy naboso. Navíc před 25 lety se přidala epilepsie po úrazu a od té doby má nepravidelné záchvaty, také dochází vleže k inkontinenci, je s ní těžké pořízení, neb má svou hlavu a málokdy si dá říct. Vždy byla zvyklá přijímat pomoc od rodičů a dnes se vše ještě zhoršuje. Bydlí sama v pěkné garsonce, pobírá důchod i příspěvek od státu na bydlení, ale ani tato částka kolem 12000,-Kč jí nikdy nestačí. Dostáváme se proto čím dál tím víc k tomu že za ní platíme nájemné ,telefon / 2500,-Kč/ a další. Teď se ještě přidalo to, že začla půjčovat neznámým mužům které poznala kdesi peníze ze své penze a vůbec nebere na zřetel naše názory a vždy přijde abychom jí daly na jídlo anebo něco zaplatily. Já už jsem také v penzi a mamince je 87 let, nemůžeme jí stále dotovat, protože na to nebudeme mít,
prosím řekněte nám, co se dá udělat, aby třeba čerpání penze nemohla zcela sama ovlivňovat něco jako opatrovník, abychom mohly ty její poplatky vždy zaplatit, než to stačí vybrat a někomu půjčit?
Děkuji Kamarýtová
Reagovat na tento příspěvek

 

Nevim svepravnosti ji asi nezbavi...jedine zbyde proste to za ni neplatit jinak to bude dělat stale.Ja mam podobny problem se strycem ktery zase pije.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: