Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Mozková mrtvice

24.12.10 | Silva
Mojí mamce je 40 a ted ji bylo kazdy den spatne a nekdy i omdlivala kazdy den uz asi dva tydny...K doktorce chodila....a doktorka ji posilala na masaze zad...a predepsala ji prasky na tlak a nervy...Mela totiz moc vysoky tlak....a nervy mela z prace odkud odesla...Masaze ji nepomahaly,ale byla tam asi jenom dvakrat...ale nic se nezmenilo a uz se ji zacalo delat spatne i v noci...a tlak mela porad vysoky...jednoho dne ji tata chtel vzit do nemocnice az prijede z prace....a mama se sla vykoupat a umyt si hlavu...ale pak se ji nejak udelalo zase spatne ve vane a zacala ji pry brnet prava ruka...potom uz skoro ani nedosla do obyvaku a tak jsme ji tam museli odtahnout se segrou aby si lehla...potom ji zacalo brnet cela prava cast tela...a kroutily se ji ruce a uz ani skoro nevnimala...rychle jsme zavolali zachranku a babicce aby hned prisla za nama...a sestra rychle bezela pro souseda...ten rychle mame podlozil hlavu a nohy polstarema..a dali jsme mame napit vodu ze soli.......pak prisla babicka a ja se sestrou uz jsme jen breceli a cekali na zachranku...kdyz prijeli,tak mame zmerili tlak a mela ho vyborny...ale mohla sotva mluvit...a hrozne ji bolela hlava a kroutili se ji ruce a porad ji brnela cela prava cast tela...doktori mamku odvezli na vozicku do sanitky a jeli do nemocnice...Stalo se to vcera a hned jsme za ni s tatou jeli...uz byla stabilizovana...ale doktor nam rekl,ze mela mrtvici a ma krvaceni do mozku...Byl to hroznej sok...Pry mame dali nejaky prasky na snizeni tlaku...a tlak uz ma dobrej...ale pak taky zjistily,ze ji praskla nejaka ceva a jednu ma ucpanou a druhou na pul ucpanou...Rikali nam ze je to vazny stav...Dneska jsme jeli za mamkou znova a bylo to porad stejne...ale to krvaceni uz je o hodne mensi a asi uz by ji melo do zitrka prestat...ale porad ji brni ta prava cast tela...Hybat se sebou muze,ale trochu ji ted kmita prava zornicka a kdyz zvedne ruku nebo nohu,tak si to dela co chce,ale dulezity je ze s tim muze hybat...Doktor nam rekl,ze kdyz to zejtra bude porad stejny a ve stabilnim stavu,tak uz by to melo byt dobry...Vsichni na mamku hrozne myslime a drzime ji palce...a jeste doktori rikali,ze ted jeste nemuzou nic delat,ale potom by ji mely vycisti ty ucpane cevy...Doufame,ze to vsechno dobre dopadne...A jenom jsem se chtela zeptat,co si o tom myslíte??...predem diky...pa
Reagovat na tento příspěvek

  
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: