Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Moje máma

10.7.13 | Emilie
Moje máma má 87 roku.Mám ji doma a starám se o ni.Dřív byla u sestry ale u ní se jí nelíbylo tak jsme ji přestěhovali k nám.Někdy je to nad moje síly a jsem z ní vyčerpaná.Spává do dvou hodin ,musím ji nutit aby si vyměnila vložku aby si umyla ruce,nechce brát léky ,nechce se sprchovat tak ji nutím asponˇdvakrát v tydnu,věčně něco odsuzuje a pořád dokola,každy den aspoň´třikrát za den řekne že chce umřít.Zneužívá mě a je strašně pohodlná.Vubec nechodí ven protože se jí nechce.Je cely den v noční košili.Prostě si udělala ze mě služku,v jedenáct v noci vyžaduje jídlo,prostě je jak maly dítě.Všude se píše o týrání starych lidí ale že oni týrají psychycky svoje pečující o tom se nikde nemluví.Prožila jsem si rakovinu přesto ji ještě nechci dát někam do domova.Doufám že to ještě nějaky rok vydržím a neumřu dřív než matka.Nedá se to vypsat ,když mě tady dělá scény třeba když se má jít osprchovat.Jen se hrozím toho že budu taky taková.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: