Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Kongregace sester Vincent de Paul

3.5.19 | lanka
Zamyšlení,zda tato kongregace má nějaká pravidla,anebo si je tvoří sestry dle toho jak jim vyhovují.Pokud tato kongregace dovolí odstěhovat se z řádu do soukromí,zda je povinna dokládat,že nebydlí u klienta o kterého pečuje.S.Dominka,která působí v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně a bydlí u paní o kterou se střídá v péči se zdr.sestrou.Ráno odchází na svoji směnu do nemocnice,pacientu nikomu nepředává a další pečující přichází až kolem 10 hod.dopol.,a tím pádem je pacientka po mozkové mrtvici ponechána bez dozoru až do této doby s argumentem,že přece ještě spí.Po své vlastní směně nespěchá za pacientkou ,aby si ji převzala,nýbrž na večerní mši do kostela,a přichází do bytu až kolem 21 hod.Svoji kongregaci nechci opustit(coby dělala,je v ní 40 let).Myslím si ,že takto se určitě nechová skutečná jeptiška.Určitě není důležitější modlení k Bohu před péčí o pacienta.
Bydlet u něj v bytě je určitě výhodné,nikdo ji osobně nezná,jen paní
,které tímto způsobem pomáhá!! V nemocnici jsou jí plánovány směny jen na 2-3 dny dopředu a velmi často měněny na jiné dny.
Je tato péče ,kterou provádí adekvátní.Proč jsou v nemocnicích nepřetržité provozy,když přece v noci pacienti spí a není třeba o ně pečovat.
Přebalovat pacienta jednou za 10-12 hod.,kdy je totálně promočený je nemožné.
Nechce-li tato rádoby řečeno jeptiška setrvávat v této komunitě, vystoupí z kongregace,vždyť se jako jeptiška ani nechová!
Jak se k tomu staví kongregace ,anebo zanikla a žádná neexistuje,když toleruje chování jedné ze svých sester.
Lanka
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: