Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Kočičky

16.4.08 | M.P.
Je starší,prakticky osamělá a vděčná za to ,když její přítelkyně kočičky usednou na parapet jejího okna a čekají až se okno otevře.Jsou její jedinou potěchou,která jí ještě na tomto světě zbyla.Sama neschopná vykonat osobní hygienu nebo se napít, se stále strachuje o ně zda jim někdo neublížil a jestli za ní přijdou. Jsou jejím jediným světlem,věrné a přítulné a ona na ně stále čeká,aby prosvětlily její tak jednotvárný život,když pamět ji dávno zradila a zbyly jen velmi staré a vzálené vzpomínky. Ráda si zazpívá,ale vždy musí přispěchat někdo na pomoc,neboť nápěv a název písničky ne a ne naskočit do její paměti.Jen ty kočičky zůstávají,věrné trpělivé a žádající jen její pohlazení,které jí svou přítulností vrací lidské pohlazení,které ji určitě chybí.
Smutné stáří.
Reagovat na tento příspěvek

 

4.7.10 | Hana
Starám se o svou maminku už pátý rok a někdy mám pocit že jsem si na sebe naložila tolik že už to nemužu unést.Snažím se aby byla psichycky v pohodě a v tom mi pávě pomáhají kočičky.Máme tři celou noc někde trajdají ale ráno přijdou domu něco sníst a také pomazlit.Každou chvíli si některá vleze k ní do postele a babička je hladí a hladí až do "placata".Babi je v klidu a kočkám se to moc líbí.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: