Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Jsem na péči o matku sama a na dně.

5.9.18 | Olina
Dobrý večer.
Jsem doma s nemohoucí matkou která po dvou měsících na LDN přestala chodit. Je nemohoucí III.stupně.Protože matka svůj život v LDN vzdala rozhodla jsem se po 18 letech skončit v zaměstnání a zůstat sní doma.Bohužel moje představa byla jiná. Počítala jsem s tim že když obětuji svuj život a zahodím vše co jsem měla ráda že mi moje dvě sestry které bydlí 30km od nás budou o víkendech pomáhat.Mamka nejen že nechodí ,neotočí se ani neposadí je plně inkontinenční tudíž neustále s plenou.Celý týden se sní tahám na invalidní vozík zpátky na polohovací postel přebalit umýt, nakrmit.Do toho samozřejmě vyprat,uvařit,uklidit.
A když chci aby mi pomohli také sestry přijedou v sobotu ráno samozřejmě obě a v neděli odpoledne jedou domu podotýkám že jednou za měsíc.. Nevím jak jim prostě vysvětlit že je to také jejich matka že je toho na mě opravdu hodně.Mají svá vnoučata své zájmy a já si připadám jako v domácím vězení.
Mamce je 79let a aby toho nebylo málo tak otci je také 79let a není na tom zdravotně také nejlépe.Takže se prakticky starám i o něj.Nyní má manžel nemocné kyčle a možná půjde na operaci.Nikdo mně nenutil aby jsem byla s mamkou doma ale kdyby jsem si ji nevzala z LDN domů věřím že už tady dneska není. Chtěla jsem jenom aby si uvědomili že to takhle dlouho nepůjde. A co dál? Nevím jsem bezradná.
Reagovat na tento příspěvek

 

9.3.19 | Majka
Škoda,že jste se nedomluvila se sestrami o střídání služeb u maminky i tatínka každá na obvíkend.Nevím,proč jste to předem neudělala,teď už musíte být důraznější a nemusí to vyjít. V každém případě se poraďte s praktickou lékařkou ( lékařem) Vaší maminky. V každém případě MUSÍTE si najít způsob,JAK si alespoň jednou týdně odpočinout,jinak se zcela rychle úplně vyčerpáte!!!!

1.4.19 | milena
Pokuste se najít k oběma rodičům pečovatelku,pokud domluva s rodinou nebude možná.Pokud na péči zůstanete sama-padnete.

25.7.19 | Macík
Dobrý den. Plně Vás chápu sama žijí podobným příběhem. Sama se starám o maminku ve 3 stupni a zároveň tatínka 2 stupeň. Někdy je to hodně na nervy a je pravda, že pokud mě vyslechne někdo kdo to nezažil nepochopí. Po nějaké době jsem ale zjistila že péče o dvě domácnosti a zároveň myšlenky na rodiče nejde donekonečna. Hodně to poznamenalo moje soukromí. Musíte víc myslet na sebe neboť od vás se vše odvíjí

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: