Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Jak jsme vyzráli na ledničku.

16.4.08 | J.F.
Bydlím se svým 95ti letým tatínkem. Ani já už nejsem žadný mladík. A jak stárneme my, stárnou i naše věci. Není to dlouho a do stavu klinické smrti se dostala naše letitá lednička. Svítila, vrčela, ale nechladila. Přivolaný opravář konstatoval, že jediným řešením je odvoz do sběrného dvora.
Museli jsme tedy řešit, jakou ledničku si koupit. Přes náš věk jsme příznivci moderní techniky. Zasedl jsem tedy k internetu, vyhledal vhodný typ ledničky, objednal a vyčkal doručení.
Lednička splnila naše očekávání, dobře chladí, není hlučná a má malou spotřebu proudu. Problém však nastal z nečekané strany.
Aby výrobci zajistili nízkou spotřebu proudu věnují velkou péči dobrému utěsnění dveří ledničky. Slouží k tomu permanentní magnety vložené do gumového těsnění ledničky. Tyto magnety dveře ledničky přitáhnou k tělesu ledničky a zajistí tak perfektní utěsnění.
A právě v těchto magnetech je náš problém! Magnetické těsnění dveří je natolik silné, že otec ledničku prostě neotevře!
Kdyby otec měl alespoň pořádnou nadváhu, mohl bych to vzít jako příspěvek k jeho odtučňovací dietě. Ta kila navíc mám však bohužel já a ne on.
Musel jsem tedy problém řešit. Napadalo mi ledacos. Nejlepší řešení by bylo pákové otevírání, jaké mají některé ledničky Electrolux. Kde ho ale vzít a jak ho přidělat?
Bydlíme v paneláku a žádnou dílnu nemám. Rád proto takovéto domácí problémy řeším tak, že navštívím některý obchod pro kutily a na místě vymýšlím možné řešení za použití věcí určených třeba k něčemu úplně jinému. Tentokrát jsem to udělal také. Bloumal jsem Baumaxem a hledal „něco“ vhodného.
Tu mi padl zrak na onu plastovou věc. Zajásal jsem „To by mohlo být ono!“ I cena byla přijatelná – 20 Kč. Zakoupil jsem ji a spěchal ověřit svoji genialitu vyzkoušením na naší ledničce.
A bingo! Funguje to! Ledničku by otevřelo mimino, plast zaručuje, že lednička se nepoškrábe. Přivolávám tedy tatínka a probíhá generální zkouška. I on ledničku bez námahy otevírá. Dáváme si tedy spolu na oslavu jedno dobře vychlazené pivo.
A čím jsme na ledničku vyzráli? Obyčejnou škrabkou na oškrabání ledu z oken auta. Stačí škrabku šikovně nasadit do škvíry dveří, lehce zapáčit proti držadlu ledničky a přístup k dobrotám je otevřen. Ať žije škrabka POLAR 25 cm č. 8594007961249 !

P.S. Nyní řeším těžší problém. Tatínkovi jsem přístup do ledničky zajistil, teď hledám jak sobě přístup do ledničky – zamezit!

Reagovat na tento příspěvek

 

16.4.08 | Bela
Jste opravdu šikovný člověk,kterému leží na srdci blaho vlastního otce.I když má otec požehnaný věk,určitě jeho myšlení je v perfektním stavu, a v tomto věku ,opravdu klobouk dolů.I já bych byla ráda,kdyby aspoň jeden z mých rodičů tady byl,ale bohužel.Nevím zda žijete spolu sami dva,bez dobré víly,ale není třeba si odříkat přístup do lednice.Stačí do ní uložit vhodné potraviny, a jíst pravidelně po 3 hod.Tělo nebude hladovět a Vy nebude přibírat na váze.Pěkné chvíle plné pohody s tatínkem.

3.9.08 | Vti
Pěkné! Ať vám oběma vydrží humor a vzájemná dobrá vůle.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: