Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Jak jsme dědečkovi koupili kouzelné sluchátko

31.7.09 | JF
LV100 Můj 95 letý tatínek již hodně špatně slyší. Jeho telefonování jsme vyřešili ALIGATOREM – viz můj předcházející příspěvek. Bohužel však již dělala problém i každodenní komunikace v rodině. Tatínek sice má naslouchátko, ale to je pro jeho ruce příliš malé, vyladit ho, aby nepískalo je obtížné, a celý den ho nosit je mu nepohodlné. Ještě do nedávna nám stačilo mluvit na něj zřetelně a hodně nahlas a tak, aby nám viděl na rty a slyšel i bez naslouchátka. Nyní už to nefungovalo ani takto. Obzvláště vyšším ženským hlasům již tatínek prakticky nerozuměl. Hodně tím trpěla komunikace v rodin, protože se omezovala jen na to nejnutnější.

Přemýšlel jsem, jak situaci řešit. Bylo mi jasné, že tatínek nenalezne zalíbení ani v nějakém novém, modernějším naslouchátku. Řekl jsem si, že nejlepší by bylo nějaké kouzelné sluchátko, které by si tatínek dal k uchu, kdykoliv by s někým mluvil, a sluchátko by mu to přetlumočilo pěkně nahlas.

Začal jsem tedy hledat - kde jinde než na internetu. A skutečně jsem našel. V zásilkovém obchodě firmy Conrad jsem zakoupil „Mikrofonní zesilovač LV100“ včetně mikrofonu, k tomu ještě telefonní sluchátko, a kouzelné sluchátko bylo na světě. Funguje bezvadně. Krabičku zesilovače s mikrofonem má tatínek položenou u sebe na stole. Když chce slyšet, co mu říkáme, nebo prostě jen slyšet, co si říkají ostatní v místnosti, jen zvedne sluchátko a zapne vypínač. A rázem rozumí všemu, o čem se v místnosti mluví! Zesilovač je přitom natolik výkonný, že využíváme jen asi polovinu jeho rozsahu. Přístroj má přitom zabudovanou ochranu sluchu a při náhlém silném zvuku se na okamžik sám vypne.

Tatínek je navýsost spokojen a my si šetříme hlasivky. Naše kouzelné sluchátko toho sice nedokáže tolik, co sluchátko Macha a Šebestové, ale my jsme si ho přesto okamžitě všichni oblíbili. Můžeme si s tatínkem, zase jako dříve, pořádně „poklábosit“!

Reagovat na tento příspěvek

 

12.4.10 | Marie Macková
Váš příspěvek se mi moc líbí. Je věcný a lidský zároveň.

14.4.10 | Marie
Váš příspěvek se mi velmi líbí,kde bych ho mohla sehnat pro mou maminku.Vůbec už neslyší co ji říkame.Děkuji Marie V.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: