Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Chtěli jsme pomoci a teď to máme

28.3.11 | Ludmila
Mám v rodině dvě příbuzné,které jsou zbavené svéprávnosti.Svou mladší sestru a tetu,nevlastní sestru matky.Ta žila celý život s rodiči,nervově je labilní a rodiče různě trápila,dokonce i fyzicky napadala.Před třemi lety její matka(má babička)jako poslední z rodičů zemřela.Moje starší sestra,která nepracuje už léta a nestará se řádně o své tři děti,posledních pár měsíců často navštěvovala babičku a po její smrti jsme se dohodli,že zařídí pohřeb z úspor mé tety a babičky.Sestra se však zachovala tak,že nejsem a nebudu schopna se s tím nikdy smířit.Teta se ocitla v blázinci a byla tam dva roky.Po několika měsících po smrti babičky jsem se dozvěděla,že moje sestra vykradla a doslova zdemolovala babiččin byt a též ukradla peníze z vkladní knížky.Teta jí posílala peníze na nájem,v bytě podle dohody měl bydlet sestřin syn a podílet se na polovině nájmu a služeb.Místo toho si peníze ponechali a byt neplatili.Začali jsme tedy dávat věci do pořádku,hlavně se jednalo o uvedení bytu do obyvatelného stavu.Dluhy na nájemném a službách a rekonstrukce poškozeného bytu se postupně vyšplhaly na 90 000korun.Vše se uhradilo z úspor tety.Můj partner se stal opatrovníkem tety,protože ji musel někdo zastupovat u soudu.Sestra byla obžalována z podvodu.Nejen,že jsme museli čelit vyhrožování od sestry a jejích synů,ale teta se vrátila z blázince a musíme o ni pečovat.Nechápe,že její úspory jsou pryč.Neustále k nám chodí a chce peníze,které v zápětí ihned utratí.Její důchod není velký a nelze jí vysvětlit,že prostě musí šetřit,protože by neměla co jíst.Navíc má velmi hrubé chování.Máme rodinu,dvě menší děti,oba pracujeme,můj partner má dvě zaměstnání a k tomu studuje.Nevíte prosím někdo,zda by bylo možné opatrovnictví nějak zrušit?Pracovnice MÚ,která má v péči již dvé takové osoby nás odbyla s tím,že to nelze,pokud nenavrhneme někoho za sebe a město to dělat nebude,protože teta má mne jako příbuznou.Nemohu se o ni denně starat,nemohu opustit zaměstnání.Moje sestra se o ni starat nemůže,protože by jí znovu ukradla věci,které jsme jí dali,aby měla alespoň na čem spát.S rodiči počítat nelze,ti si také ukradli některé věci z bytu,navíc jsou nemocní a sestra teď pečuje o ně.Počítám,že jejich úspory už taky ukradla.Se mnou nekomunikují a nevěří mi,že sestra něco takového udělala.Tetu nenávidí a říkají,že si to zaslouží a nehodlají se jí vůbec zabývat.Jsme zoufalí,nevíme,jak dál.Poraďte,co dělat?
Reagovat na tento příspěvek

 

31.3.11 | dana
napiste soudu,ze nezvladate peči a budete koukat,jak se to pohne, nedejte se ,je to snadné

2.4.11 | dana
Opatrovnický soud musí reagovat, bude hledat jiného opatrovníka v rodině.Když se nenajde,připadne opatrovnictví městskému úřadu. Určený úředník z peněz tety zaplatí její nájem a třeba dovoz stravy z charity.Zažádejte tetě o ústav soc.péče,dle diagnozy a kraje,asi Nové Syrovice.Musí mít i vyřízen příspěvek na péči. Můžete poprosit o radu Národní radu zdravotně postižených.poradna@nrzp.cz Odpoví vám asi do osmi dnů. Dana

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: